Szukaj

  • Ranking
  • I LO

    I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach

  • ILOv2

    Najlepsze liceum w powiecie starachowickim.

A A A

W naszej szkole 20.września już po raz dziesiąty przeprowadzona została zbiórka krwi. Włączyło się w nią wiele osób nie tylko związanych z I LO, ale również tych, które po prostu usłyszały o akcji i postanowiły wziąć w niej udział.

Wolontariusze z naszej szkoły wraz z druhną Iloną Traczyk oraz panią Kasią Bolębą-Bocheńską, która to właśnie 10 lat temu zainicjowała pierwszą zbiórkę krwi, włączyli się w przedsięwzięcie poprzez przygotowanie miejsca akcji oraz obsługę wydarzenia.

Na fotelu do pobierania krwi nie mogło zabraknąć oczywiście Pana Wicedyrektora oraz Prezydenta Marka Materka. W pomoc włączyły się również panie ze starachowickiego PCK. W sumie do akcji przystąpiło 49 osób, 29 z nich oddało krew. Łącznie zebraliśmy jej 13 litrów.

Nie można zapomnieć o tych, którzy bardzo chcieli dołączyć do zbiórki, lecz nie mogli tego zrobić z różnych przyczyn zdrowotnych. W ten sposób do oddania krwi nie zakwalifikowało się 5 osób.

Bardzo podziwiamy jednak determinację wszystkich włączających się w akcję i pragniemy podziękować za wielki dar serca każdemu uczestnikowi!