• Ranking
  • I LO

I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach

• ILOv2

Najlepsze liceum w powiecie starachowickim.

15 marca około 500 miast w 50 krajach objął Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W ramach wydarzenia wielu uczniów zamiast pójść do szkoły wyszło na ulice, by protestować przeciwko ignorowaniu problemu zmian klimatu przez polityków.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach postanowiliśmy podejść do tematu nieco inaczej. Podczas jednej z przerw pomiędzy zajęciami korytarz na kilkanaście minut zamienił się w wybieg, a uczniowie w modeli prezentujących swoje zadziwiające, ale też mające skłonić do refleksji stroje.

Wszystkie z nich powstały ze śmieci – butelek, płyt, plastikowych opakowań, folii, papieru i innych odpadków. Uczniowie klasy I A działali pod opieką wychowawczyni - p. Anity Utnik oraz szkolnego pedagoga - p. Ilony Traczyk.

W pokazie mody śmieciowej "EcoFashion" mogliśmy podziwiać zachwycające nowinki ze świata mody - kolczyki z torebek herbaty, sukienki z worków na śmieci, bluzkę ze starych gazet czy też pasek z płyt CD. Wszystko to po to, by zwrócić uwagę na problem nieświadomości społeczeństwa. Być może jeśli nie zmienimy swojego postępowania już dziś, kiedyś przyjdzie nam oglądać prawdziwe pokazy mody, w których wszystko będzie wykonane z zasypujących naszą planetę śmieci.