• Ranking
  • I LO

I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach

• ILOv2

Najlepsze liceum w powiecie starachowickim.

XIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Focus on English” odbył się 20-go marca 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Do tegorocznego finału przystąpiła wyjątkowo liczna grupa uczestników – 50 uczniów z ośmiu gimnazjów i trzynastu szkół podstawowych z całego powiatu. Tak duże zainteresowanie potwierdza niesłabnącą popularność naszego konkursu i utwierdza nas w przekonaniu, że spełnia on bardzo ważną rolę w promocji nauki języków obcych wśród młodzieży. Sukcesy odnoszone w konkursie motywują zarówno samych uczniów, jak i nas organizatorów. Niewątpliwie przyczyniają się do tego nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu: Prezydenta Miasta Starachowice, Starostę Powiatu Starachowickiego, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO „Nasza Jedynka”, Starachowicki Oddział NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania, Starachowicki Oddział ZNP oraz Wydawnictwo Prasowe Oxford University Press. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem w tym roku przyznaliśmy więcej nagród.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu „Focus on English”

I miejsce - Katarzyna Żurowska - Gimnazjum Nr 1 w Starachowicacach (opiekun – Renata Wójcik)

II miejsce    ex aequo - Zofia Mazur - Gimnazjum Nr 3 w Starachowicach (opiekun - Ilona Raczyńska)

- Szlęzak Maksymilian - Gimnazjum Nr 4 (opiekun – Anna Śledziowska)

III miejsce - Wiktor Serwicki - Gimnazjum Społeczne w Starachowicach (opiekun – Katarzyna Sasak)

Wyróżnienia

Nowakowski Jakub - Szkoła Podstawowa Nr 13 w Starachowicach (opiekun – Rafał Cichocki)

Hanna Adamus - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Starachowicach (opiekun – Urszula Kandyba)

Michał Loranty - Szkoła Podstawowa Nr 9 (opiekun – Urszula Kandyba)

Michał Szast - Szkoła Podstawowa Nr 1 (opiekun – Iwona Chojnacka)

Wiktor Glina - Gimnazjum w Rzepinie (opiekun – Agata Żelazna – Jeśko)

Oskar Pożoga - Szkoła Podstawowa w Rzepinie (opiekun – Agata Żelazna – Jeśko)

Mateusz Maciąg - Gimnazjum Nr 3 w Starachowicach (opiekun – Ilona Raczyńska)

Po ogłoszeniu wyników w celu pogratulowania zwycięzcom i życzenia wszystkim powodzenia w dalszym rozwoju głos zabrał Dyrektor I LO – Dariusz Lipiec. Przy zakończeniu konkursu przywołano słowa psycholingwisty Franka Smitha, które idealnie oddają ducha konkursu: „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”