• Ranking
  • I LO

I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach

• ILOv2

Najlepsze liceum w powiecie starachowickim.

22 marca w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach po raz czwarty już odbył się konkurs historyczny „Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1918.” Przedsięwzięcie co roku adresowane było do uczniów Gimnazjów Powiatu Starachowickiego, w tegorocznej edycji, z powodu wygaszania gimnazjów, udział wzięli także ósmoklasiści ze szkół podstawowych.

Z roku na rok zainteresowanie konkursem wzrasta, a fundatorzy (m.in. władze okolicznych gmin, starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki i prezydent Miasta Starachowice Marek Materek) wraz z rozwojem wydarzenia dbają o coraz atrakcyjniejsze nagrody dla wszystkich pasjonatów historii.

Główne nagrody przyznano pierwszym pięciu miejscom. Na podium stanęli ( od miejsca piątego do pierwszego): Tomasz Sieniek, Bartłomiej Szwagrzyk, Kacper Janus, Mikołaj Operacz i Marcin Walendzik. Ostatni z wymienionych nazywany jest „konkursowym weteranem” – pierwsze miejsce zajął już po raz trzeci z rzędu.Dzięki fundatorom w tegorocznej edycji nagrody w postaci sprzętu elektronicznego otrzymali także finaliści (miejsca 6-10).

Po ogłoszeniu wyników i przyznaniu nagród głos zabrał dyrektor I LO Dariusz Lipiec. Podkreślił on ogromną wagę kształcenia młodych ludzi tak, by znali i rozumieli historię. Zaprosił również wszystkich gimnazjalistów i ósmoklasistów, którym już niedługo przyjdzie wybierać szkołę wyższą, do zawitania w mury naszej szkoły.