• Ranking
  • I LO

I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach

• ILOv2

Najlepsze liceum w powiecie starachowickim.

27 marca w naszej szkole, jak co roku, odbył się Festiwal Teatrów Klasowych. Przewodnim motywem tegorocznej edycji Festiwalu był człowiek. Tematykę prezentowanych przez uczniów przedstawień doprecyzował cytat Edwarda Stachury: "Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej". Każda z klas losowała temat kilka dni wcześniej, każda z opcji nawiązywała do twórczości wyżej wspomnianego poety.

W Festiwalu udział wzięły klasy: 1 a, 1 b, 1 c, 1 d, 2 a i 2 e. Każda z grup przyłożyła się do zadania i wykonała naprawdę piękne przedstawienia, nawiązujące do zmian współczesnego świata, konsekwencji jakie niesie ze sobą jego rozwój, a co najważniejsze: do relacji międzyludzkich. Każdy z występów wyróżniał się czymś innym: formą przedstawienia, ciekawym podejściem do tematu lub wyjątkową scenografią.

Jury (w składzie: p. Ilona Traczyk, p. Katarzyna Serafin, p. Beata Berlewicz oraz... trzygłowy pies Cereber!) miało trudny orzech do zgryzienia w kwestii wybrania najlepszych występów. Kiedy jurorzy mierzyli się z tym trudnym zadaniem, czas oczekującym na wyniki uczniom umiliły muzyczne występy szkolnych koleżanek. Po naradzie ostatecznie miejsca na podium przyznano (od trzeciego do pierwszego miejsca): klasie 1 b, klasie 1 a i klasie 1 c. Uczniom, którzy w szczególny sposób przyczynili się do końcowego efektu pracy całej grupy wręczono też nagrody indywidualne.