• Ranking
  • I LO

I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach

• ILOv2

Najlepsze liceum w powiecie starachowickim.

W naszym liceum odbyło się spotkanie uczniów uczących się języka francuskiego z Panią Elizą Łuczyńską, pracownikiem Ambasady Francji w Warszawie. Pani Eliza Łuczyńska odwiedziła nas w ramach Dni Campus France 2019.

Studiowanie za granicą nie jest już dzisiaj niemożliwe! Campus France promuje francuskie szkolnictwo wyższe na całym świecie oraz oferuje studentom pomoc w zorganizowaniu pobytu we Francji.

Oprócz wykładu na temat szkolnictwa wyższego w krajach frankofońskich, uczniowie wzięli udział w quizie na temat Francji. Instytut Francuski ufundował ciekawe nagrody i smaczny poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy Pani Elizie Łuczyńskiej za wizytę a Pani Edycie Kaptur - nauczycielowi języka francuskiego za zorganizowanie spotkania.