Szukaj

  • Ranking
  • I LO

    I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach

  • ILOv2

    Najlepsze liceum w powiecie starachowickim.

A A A

Rok 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy wystosowała zaproszenie do naszej szkoły na lekcję historii do Pałacu Prezydenckiego. Odpowiadając na zaproszenie, dnia 26 maja młodzież naszego liceum – klasa ID i IID wraz z opiekunami Panem Pawłem Zielińskim oraz Panem Piotrem Michtą udała się do Warszawy na niezwykłą lekcję historii. Wykład pt. „Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch narodów w historii, sztuce i pamięci pokoleń” poprowadzili historycy Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dr hab. Tomasz Gąsowski oraz mgr Tytus Ferenc.

Po wykładzie młodzież wraz z opiekunami miała możliwość zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego, w którym na co dzień pracuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Na koniec wizyty uczestnicy lekcji historii zostali zaproszeni na poczęstunek do ogrodów prezydenckich.