Images-loading

Jubileusz 80-cio  lecia

1936 - 2016

JUBILEUSZ 80-LECIA

„…Przeżyte chwile nie giną.

Nie wiemy nigdy, kiedy wypłyną z dalekiej przeszłości,

by nałożyć się na to, co przeżywamy obecnie…”

Larysa Mitzner

Szanowny Absolwencie

W nadchodzącym, 2016 roku celebrować będziemy 80 rocznicę powstania I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Jubileusz to wyjątkowa okazja, by wrócić do czasów spędzonych w szkolnych murach, przywołać ważne dla nas postacie i wyjątkowe chwile. To szansa by odnaleźć pogubione przyjaźnie, powrócić do szkolnej ławy, usłyszeć dźwięk szkolnego dzwonka, odszukać siebie na starych, czarno-białych zdjęciach i uśmiechnąć się do wspomnień.
Sposobiąc się do przeżywania niezapomnianych chwil rocznicowych obchodów, Komitet Organizacyjny V Zjazdu Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach serdecznie zaprasza na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się

1 października 2016 roku.

Ramowy program obchodów jubileuszu:

• Msza Święta.
  • Uroczystości rocznicowe w Starachowickim Centrum Kultury.
  • Spotkania absolwentów, wychowawców klas, pedagogów i zaproszonych gości w budynku Szkoły.
  • Bal Absolwenta.

Ze względów organizacyjnych niezbędne jest dla nas możliwie szybkie potwierdzenie uczestnictwa w Balu Absolwenta. Prosimy zatem o deklaracje w tej materii w nieprzekraczalnym terminie do 29 lutego 2016 roku.

Wstępnego zgłoszenia uczestnictwa w uroczystości można dokonać:
- za pośrednictwem poczty na adres szkoły:
I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach,
27-200 Starachowice, ul. Radomska 37
- telefonicznie: 41 274 77 02
- osobiście w sekretariacie szkoły.

Szczególnie pożądany jest dla nas kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pozyskane w ten sposób adresy mailowe pozwolą na szybkie komunikowanie się z Absolwentami Jedynki.
Jubileuszowe obchody chcemy uświetnić wydaniem rocznicowej publikacji. Naszą intencją jest zawrzeć w niej niepublikowane dotąd zdjęcia i wspomnienia Absolwentów. Prosimy w związku z tym o przesyłanie nam stosownych materiałów. Uczynić to można za pośrednictwem poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), bądź wysyłając zdjęcia i wspomnienia na adres szkoły (deklarujemy ich zwrot w nieprzekraczalnym terminie dwóch tygodni).
Dalsze informacje o obchodach jubileuszu zamieszczane będą sukcesywnie na stronie internetowej szkoły (lo1.starachowice.pl) i na stosownym profilu facebooka.
Serdecznie zapraszamy, prosimy o współpracę i przekazanie innym Absolwentom informacji o planowanych obchodach.

Dyrekcja I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach
Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół I LO w Starachowicach „NASZA JEDYNKA”