Images-loading

/ poniedziałek, 12, luty 2018
/ 23 Hits
/ Poprawiono: poniedziałek, 12, luty 2018 21:53

Tuż przed feriami, 8 lutego, uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Beatą Berlewicz i Panią Anitą Utnik Wybrali się do UJK w Kielcach. Uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez dr.hab.prof. Małgorzatę Krzysztofik. Tematem była idea vanitas, jej tradycje i toposy oraz analiza poezji na maturze pisemnej. Uczniowie opuścili uniwersytet z uporządkowaną wiedzą i myślą o dobrze zdanej maturze.

/ czwartek, 08, luty 2018
/ 38 Hits
/ Poprawiono: czwartek, 08, luty 2018 21:32

Dzisiaj w I LO gościliśmy dr. Pawła Kaptura, pracownika Instytutu Filologii Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczniowie klasy IA, ID I II E wysłuchali wykładu w języku angielskim o tym jak wyglądał Londyn w czasach Williama Szekspira oraz jak żyli w nim jego mieszkańcy. Po wykładzie uczniowie mogli porozmawiać z wykładowcą nie tylko o Londynie, ale także o studiowaniu filologii angielskiej. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Kapturowi za wizytę w naszym liceum. Nie jest to ostatnie spotkanie tego rodzaju, jako że Uniwersytet Jana Kochanowskiego, od czerwca 2017 jest naszym partnerem w edukacji i takie właśnie spotkania, w którym uczestniczyliśmy dzisiaj, odbywać się będą cyklicznie.

Zapraszamy do galerii!

/ wtorek, 06, luty 2018
/ 43 Hits
/ Poprawiono: wtorek, 06, luty 2018 21:32

Szkolny Klub Europejski zorganizował 2 lutego szkolną debatę „za i przeciw” dotyczącą Unii Europejskiej.  Uczestnicy debaty podzieleni na 2 grupy przedstawiali tezy za i przeciw funkcjonowania UE w obecnym kształcie. Dominowały głosy „za” UE, natomiast pojawiły się również głosy „przeciw” UE. Po przedstawieniu swoich racji, obie strony zadawały sobie dość trudne pytania dotyczące zaprezentowanych stanowisk. Grupę zwolenników UE reprezentowali uczniowie klas : 3B, 1A, 1B, 1C i 1D. Natomiast grupę przeciwników UE reprezentowali uczniowie klas : 2D, 2E i 1E.

/ środa, 31, styczeń 2018
/ 162 Hits
/ Kategoria: Ogłoszenia
/ Poprawiono: środa, 31, styczeń 2018 21:49

Kilka tygodni temu prosiliśmy Was o oddawanie głosów na Maćka Hamerę (kl.3e, na zdjęciu trzeci od prawej), który chciał wziąć w Rejsie Niepodległości na Darze Młodzieży. Dzięki Waszym głosom i determinacji Maćka udało się!!  Po głosowaniu internetowym oraz konkursie wiedzy m.in. na temat podstaw żeglarstwa, historii działań niepodległościowych oraz informacji na temat Daru Młodzieży Maciek, wraz z 400 innymi osobami, otrzymał szansę udziału w rejsie dookoła świata, który rozpocznie się pod koniec maja 2018 r., tuż po egzaminach maturalnych. Każdy uczestnik wybiera jeden etap rejsu, w którym będzie uczestniczył.  Maciek chciałby popłynąć do Lizbony.

Gratulujemy Maćkowi i życzymy udanej przygody!!

/ piątek, 19, styczeń 2018
/ 259 Hits
/ Kategoria: Ogłoszenia
/ Poprawiono: piątek, 19, styczeń 2018 21:05

Zapraszamy rodziców klas I - III  25 stycznia 2018 r. - czwartek - o godz. 16.30

na zebrania informujące o ocenach wystawionych za I semestr roku szkolnego 2017/2018.