Images-loading

/ poniedziałek, 12, luty 2018
/ 23 Hits
/ Poprawiono: poniedziałek, 12, luty 2018 21:53

Tuż przed feriami, 8 lutego, uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Beatą Berlewicz i Panią Anitą Utnik Wybrali się do UJK w Kielcach. Uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez dr.hab.prof. Małgorzatę Krzysztofik. Tematem była idea vanitas, jej tradycje i toposy oraz analiza poezji na maturze pisemnej. Uczniowie opuścili uniwersytet z uporządkowaną wiedzą i myślą o dobrze zdanej maturze.

/ czwartek, 08, luty 2018
/ 38 Hits
/ Poprawiono: czwartek, 08, luty 2018 21:32

Dzisiaj w I LO gościliśmy dr. Pawła Kaptura, pracownika Instytutu Filologii Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Uczniowie klasy IA, ID I II E wysłuchali wykładu w języku angielskim o tym jak wyglądał Londyn w czasach Williama Szekspira oraz jak żyli w nim jego mieszkańcy. Po wykładzie uczniowie mogli porozmawiać z wykładowcą nie tylko o Londynie, ale także o studiowaniu filologii angielskiej. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Kapturowi za wizytę w naszym liceum. Nie jest to ostatnie spotkanie tego rodzaju, jako że Uniwersytet Jana Kochanowskiego, od czerwca 2017 jest naszym partnerem w edukacji i takie właśnie spotkania, w którym uczestniczyliśmy dzisiaj, odbywać się będą cyklicznie.

Zapraszamy do galerii!

/ wtorek, 06, luty 2018
/ 43 Hits
/ Poprawiono: wtorek, 06, luty 2018 21:32

Szkolny Klub Europejski zorganizował 2 lutego szkolną debatę „za i przeciw” dotyczącą Unii Europejskiej.  Uczestnicy debaty podzieleni na 2 grupy przedstawiali tezy za i przeciw funkcjonowania UE w obecnym kształcie. Dominowały głosy „za” UE, natomiast pojawiły się również głosy „przeciw” UE. Po przedstawieniu swoich racji, obie strony zadawały sobie dość trudne pytania dotyczące zaprezentowanych stanowisk. Grupę zwolenników UE reprezentowali uczniowie klas : 3B, 1A, 1B, 1C i 1D. Natomiast grupę przeciwników UE reprezentowali uczniowie klas : 2D, 2E i 1E.

/ czwartek, 11, styczeń 2018
/ 115 Hits
/ Poprawiono: niedziela, 14, styczeń 2018 21:27

11 stycznia 2018 roku odbył się w Jedynce kolejny już koncert WOŚP zorganizowany przez sztab miejski pod kierownictwem druhny Ilony Traczyk. Był to rekordowy koncert ze względu na ilość zebranych pieniędzy, które zostaną przeznaczone na potrzeby chorych dzieci. W wyniku licytacji zebraliśmy ponad 4790,44 zł. Największym powodzeniem cieszyły się "niepytajki" z takich przedmiotów jak biologia czy fizyka, ale za wysokie kwoty wylicytowano także koszulkę z podpisem Marcina Gortata, koszulkę z festiwalu Woodstock oraz 2 torty i mega pizzę. Zabawę umilał nam szkolny zespół w składzie: Katarzyna Stefańska, Maria Kaniewska, Czarek Walkiewicz, Justyna Serwicka i Jakub Siwiec. Na uznanie zasługuje fakt, że klasy które nie wykorzystały swoich klasowych pieniędzy w licytacjach, również oddały je do puszek WOŚP.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM I NAUCZYCIELOM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONCERCIE!

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

/ sobota, 23, grudzień 2017
/ 152 Hits
/ Poprawiono: sobota, 23, grudzień 2017 16:00

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w I LO odbyły się szkolne Jasełka. Pierwszą część, czyli przedstawienie pokazujące prawdziwą istotę Świąt przygotowali uczniowie klasy 2a. Następnie odbył się koncert kolęd i piosenek świątecznych przygotowany przez klasę 2e. Bardzo dziękujemy za miłą atmosferę, wspólną zabawę i życzenia.