Images-loading
Samanta Gawlik

W kwietniu  pod opieką pana profesora  Janusza Bębasa oraz Macieja Ziewca  całą klasą pojechaliśmy na warsztaty z biologii i chemii do  Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Wszyscy punktualnie stawili się na zbiórkę, wyjazd planowały był o godzinie 8:45. Po długim wyczekiwaniu na przyjazd autokaru zasiedliśmy wygodnie w fotelach. W trakcie drogi nie można było narzekać na nudę... wręcz przeciwnie! Wszyscy wspaniale rozpoczęliśmy wycieczkę zaczynając od wspólnego śpiewania a po chwili dołączyli się do nas także nasi opiekunowie. Droga minęła szybko i fajnie, po dotarciu na miejsce mieliśmy czas, aby obejrzeć wystawę i poprzez zabawę nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Następnie podzieliśmy się na dwie grupy piętnastoosobowe. O godzinie 12:00 rozpoczęły się warsztaty z chemii- Miareczkowanie. Na wejściu wszyscy dostaliśmy białe fartuchy dla bezpieczeństwa. Panie, które prowadziły warsztaty najpierw opowiedziały nam wstępnie co będziemy robić i w jaki sposób pokazując nam prezentacje. Każdy podekscytowany nie mógł się doczekać, lecz gdy przyszło wykonać pierwsze zadanie emocje opadły i w skupieniu zaczęliśmy prace. Temat warsztatów dotyczył bardziej klas drugich, ale my mimo wszystko, że rok młodsi idealnie sobie poradziliśmy. Następnie odbyły się warsztaty z biologii.  Na wstępnie dostaliśmy fartuchy lekarskie z których każdy był zachwycony. Poszło nam  równie sprawnie co na chemii. Aczkolwiek po informacji, że mamy do czynienia z prawdziwymi bakteriami naskórka niektórych z nas obleciał strach. Mimo wszystko dzięki pomocy panią prowadzącym warsztaty wszystko się udało. Pozwolono nam zabrać preparaty do oglądania pod mikroskopem, które jak się potem okazało na lekcji biologii były jednak w pewnym stopniu zakaźne i niekoniecznie panie powinny nam to dawać. Koło 14:30 wracaliśmy już do domu. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i mamy z niej wspaniałe wspomnienia.

niedziela, 29 maj 2016 21:56

Dzień kobiet

We wtorek 8 marca razem ze wszystkimi klasami pierwszymi wybraliśmy się do kina na film dotyczący anoreksji. Niezbyt odpowiedni film jak na nasze cudowne święto, ale to nic! To wszystko było zaplanowane. Nasi kochani chłopcy zrobili nam przemiłą niespodziankę obdarowując nas pięknymi tulipanami tuż po wyjściu z seansu. Następnie przepięknie zaśpiewany „sto lat” sprawił, że ten dzień stał się wyjątkowy. Każda z dziewczyn była ogromnie zaskoczona, nie spodziewałyśmy się tak wspaniałej postawy chłopaków. Jeszcze raz Wam dziękujemy! I mamy nadzieje, że za rok również będziecie o nas pamiętać :)

niedziela, 29 maj 2016 21:50

Mikołajki

Mikołajki wypadły we wtorek, więc zaczęliśmy od prezentów na godzinie wychowawczej. Mikołajem a bardziej panią mikołajową została Julia Ciepluch, która znakomicie spisała się w tej roli. Każdy z nas dostał wspaniałe, pięknie opakowane prezenty od swoich kolegów i koleżanek. Przez resztę dnia każdy z uczniów klasy IB miał przy sobie czapkę świętego Mikołaja, którą głównie zakładaliśmy w trakcie lekcji dzięki czemu byliśmy nie pytani. Mikołajki wspominamy bardzo miło i sympatycznie.

niedziela, 29 maj 2016 20:24

Filmowe Laborki

W październiku odbył się konkurs chemiczny pod tytułem „Filmowe laborki” w którym oczywiście aktywnie uczestniczyła nasza klasa. Konkurs polegał na nagraniu wykonanego przez nas doświadczenia chemicznego pod opieką pani profesor Renaty Maciąg. O to przykładowa praca dwóch uczennic Samanty Gawlik i Wiktorii Luby pod tytułem „ Obecność skrobi w poszczególnych produktach spożywczych”. Następnie z niecierpliwieniem wszyscy czekaliśmy na decyzje komisji oceniającej doświadczenie, niestety żadna z prac nie została doceniona. Mimo wszystko pani profesor była z nas bardzo dumna i każdego uczestnika nagrodziła oceną celującą z chemii.

sobota, 28 maj 2016 13:27

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 na Sali Gimnastycznej. Po krótkim wstępie i przywitaniu zostały wyczytane listy pierwszych klas. Zapoznaliśmy się z naszą wychowawczynią panią profesor Edytą Kaptur a następnie rozdano nam plan lekcji, w którym nie ukrywając z początku ciężko było się odnaleźć. Już pierwszego dnia zawiązały się nowe przyjaźnie, które trwają do dziś włącznie. Na koniec pamiątkowe  zdjęcie klasowe.