Kilka tygodni temu prosiliśmy Was o oddawanie głosów na Maćka Hamerę (kl.3e, na zdjęciu trzeci od prawej), który chciał wziąć w Rejsie Niepodległości na Darze Młodzieży. Dzięki Waszym głosom i determinacji Maćka udało się!!  Po głosowaniu internetowym oraz konkursie wiedzy m.in. na temat podstaw żeglarstwa, historii działań niepodległościowych oraz informacji na temat Daru Młodzieży Maciek, wraz z 400 innymi osobami, otrzymał szansę udziału w rejsie dookoła świata, który rozpocznie się pod koniec maja 2018 r., tuż po egzaminach maturalnych. Każdy uczestnik wybiera jeden etap rejsu, w którym będzie uczestniczył.  Maciek chciałby popłynąć do Lizbony.

Gratulujemy Maćkowi i życzymy udanej przygody!!

Zapraszamy rodziców klas I - III  25 stycznia 2018 r. - czwartek - o godz. 16.30

na zebrania informujące o ocenach wystawionych za I semestr roku szkolnego 2017/2018.

Kochani, prosimy Was wszystkich o pomoc. Uczeń Jedynki - Maciej Hamera z kl. 3e startuje w konkursie, którego celem jest wyłonienie uczestników Rejsu Niepodległości na "Darze Młodzieży". Pierwszy etap to konkurs na zdjęcie związane z propagowaniem swojej Małej Ojczyzny. Decydujące w tym etapie są zebrane głosy. Głosuje się poprzez aplikację (działa tylko na komputerze), link poniżej. Zdjęcie Maćka będzie na jednej z pierwszych stron, o ile nie na pierwszej. Każdy głos jest ważny  Jest to dla Maćka wielka szansa i spełnienie marzeń, a dla Was to tylko chwilka. Z góry wszystkim dziękujemy i zamieszczamy zdjęcie, na które trzeba głosować - będzie Wam łatwiej znaleźć je na stronie.

Oto link do głosowania (możliwość oddania głosu tylko z komputerów)

Niezmiernie miło nam poinformować, że I LO w Starachowicach zajęło bardzo wysokie miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018, organizowanym przez "Perspektywy". Zajęliśmy 6 miejsce w województwie świętokrzyskim i 323 miejsce w Polsce. W rankingu wzięto pod uwagę ponad 2000 liceów z całej Polski. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

Jest to ogromny sukces naszych uczniów i nauczycieli.

GRATULUJEMY!

Dnia 9 stycznia 2018 r. odbędą się obowiązkowe zebrania dla uczniów klas I, II i III, na których rodzice zostaną zapoznani z przymierzonymi ocenami na semestr I.

Zebrania odbędą się o godzinie 16.30.

Następnie odbędą się konsultacje z nauczycielami wszystkich przedmiotów w godzinach 17.15 - 17.45.

ZAPRASZAMY RODZICÓW!