Od dzisiaj rusza akcja charytatywna "Scyzoryki dla Afryki", której celem jest zebranie przyborów szkolnych, sprzętu sportowego i zabawek dla dzieci z Afryki w wieku 6-11 lat. Wszystkie dary będą zawiezione dzieciom w grudniu podczas wyprawy organizowanej przez Społeczną Akademię Nauk z Kielc i Stowarzyszenie "Salutem". Jedynka przyłącza się do akcji! Wszystkie przedmioty potrzebne dzieciom z Afryki będziemy zbierać w sali 27 i 28.  Informacji szczegółowych udziela Samorząd Uczniowski i Pani Katarzyna Serafin. Akcja trwa do 10 grudnia.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

19 PAŹDZIERNIKA 2017 (CZWARTEK)

W GODZINACH 17.15 - 17.45

W I LO ODBĘDĄ SIĘ KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI

DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I, II i III.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH RODZICÓW.

Miło nam poinformować, że nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2017/2018 został wybrany przez naszą społeczność uczniowską:

Konrad Wainberger - przewodniczący - 102 głosy

Aleksandra Barszcz - zastępca przewodniczącego - 95 głosów

Ewelina Jędrzejczyk - skarbnik- 81 głosów

Nowemu Samorządowi życzymy powodzenia w realizacji pomysłów, a wszystkich pozostałych uczniów Jedynki zapraszamy do współpracy!

Gra zostanie przeprowadzona 19 października 2017 roku na terenie miasta Starachowice i jest skierowana do uczniów gimnazjum. Celem gry jest wspólne świętowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych, popularyzacja nauki języków obcych, poszerzanie zainteresowań. Zadaniem uczestników gry jest pokonanie całej trasy, wykonanie oraz zdobycie niezbędnego rekwizytu. Wygrywa zespół, który jako pierwszy dotrze na metę i okaże zdobyty rekwizyt. Szczegóły realizacji tych zadań zostaną podane uczestnikom gry przed jej rozpoczęciem. Warunkiem udziału w grze jest zgłoszenie zespołu w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach, drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 502759056. Zgłoszenia do gry przyjmowane będą do 12 października 2017. O zakwalifikowaniu do udziału w grze decyduje kolejność zgłoszeń zespołów. Każdy zespół otrzyma potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia (kartę drużyny), a następnie instrukcje niezbędne do rozpoczęcia gry. Gra rozpocznie się 19 października 2017 r. o godz. 09.00 w I LO im. Tadeusza Kościuszki, ul. Radomska 37 w Starachowicach. Gra będzie trwała dwie godziny. Do godziny 11:00 zespoły zobowiązane są udać się na metę gry. Ogłoszenie wyników gry i wręczenie nagród nastąpi 19 października 2017 r. o godz. 11.30 podczas finału gry. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.