Listopad 2017

( 0 Votes ) 

14 listopada 2017 r. uczniowie klasy 3 b wraz z panią Beatą Berlewicz i panią Mariolą Kordeusz wybrali się do Wsoli, gdzie znajduje się Muzeum Witolda Gombrowicza.

         Losy, osobowość i twórczość pisarza poznali zwiedzając wystawę „Ja, Gombrowicz”. Wielu ciekawych informacji dostarczył  także film dokumentalny „Zabijcie Witolda”, w którym o Gombrowiczu opowiadali jego przyjaciele, znajomi i sąsiedzi z Argentyny.

         Ostatnim punktem pobytu we Wsoli była lekcja poprowadzona przez dr Annę Spólną na temat : „Zmagania z formą. Ferdydurke jako powieść nowoczesna”.

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: środa, 22, listopad 2017 10:41
Poprawiono: środa, 22, listopad 2017 10:41
Read more

( 0 Votes ) 

20 listopada 2017 klasa Ia obejrzała wystawę "Pablo Picasso - wizerunek wielokrotny". Ekspozycja w Muzeum Lubelskim prezentuje przede wszystkim grafikę i ceramikę tego wybitnego artysty. Uczniowie mogli także podziwiać srebrne talerze i złote medaliony stworzone w limitowanych, ekskluzywnych edycjach. Osobną część wystawy stanowiła polska sztuka użytkowa powstała pod wpływem twórczości Picassa. Młodzieży towarzyszyły Panie: Anita Utnik i Anna Pająk

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: wtorek, 21, listopad 2017 21:26
Poprawiono: wtorek, 21, listopad 2017 21:26
Read more

( 0 Votes ) 

Uczniowie klasy III e (matematyczno - fizyczna) zrealizowali kolejny projekt edukacyjny z fizyki. Tym razem wykonali przyrządy do prezentacji połączenia szeregowego i równoległego żarówek. Efekty pracy zostały zaprezentowane podczas lekcji fizyki pod czujnym okiem nauczyciela fizyki pana Przemysława Wolszczaka.

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: piątek, 17, listopad 2017 09:10
Poprawiono: piątek, 17, listopad 2017 09:11
Read more

( 0 Votes ) 

W dniu 10 listopada 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach odbył się Patriotyczny Dzień Harcerza. Organizatorem przedsięwzięcia była 111 Artystyczna Drużyna Harcerska im.K.K.Baczyńskiego, której z pomocą przyszli harcerze z innych środowisk hufca ZHP Starachowice. Na terenie szkoły została przygotowana gra terenowa. Podzielona była ona na trzy części przedstawiające rozwój naszej organizacji. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć uroczystość złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego. Dowiedzieli się również jak głęboko sięgają korzenie naszej tradycji. Przybliżyliśmy im związek harcerstwa z rycerstwem, a także zapoznaliśmy ich z historią naszej organizacji i zasłużonych dla niej osób. Obejrzeli również przebieg musztry. Po zakończeniu gry odbył się quiz sprawdzający zdobytą wiedzę.

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: niedziela, 12, listopad 2017 19:41
Poprawiono: niedziela, 12, listopad 2017 19:46
Read more

( 0 Votes ) 

Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej już za nami. Zapraszamy na krótką fotorelację. Gratulujemy zwycięzcom: I miejsce - Paulina Nowak kl. 1c, II miejsce - Eliza Nowak kl. 1a i Diana Romanowska kl. 2d, i dziękujemy za świetną zabawę.

Jutro ciąg dalszy świętowania 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości!

 

 

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: czwartek, 09, listopad 2017 21:59
Poprawiono: czwartek, 09, listopad 2017 21:59
Read more

Październik 2017

( 0 Votes ) 

Miło nam poinformować, że uczennica I LO - Katarzyna Bidzińska z klasy 3a uzyskała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za swoje osiągnięcia i wyniki w nauce. Kasia uzyskała wysoką średnią ocen za poprzedni rok szkolny oraz może poszczycić się wieloma tytułami zdobytymi w ogólnopolskich konkursach literackich i filmowych. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się w Warszawie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

SERDECZNIE GRATULUJEMY KASI!

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: środa, 25, październik 2017 21:59
Poprawiono: środa, 25, październik 2017 21:59
Read more

( 1 Vote ) 

24 października w III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego odbyło się pierwsze spotkanie komisji młodzieżowych w ramach projektu "Starachowice - Miasto dla młodzieży", który zdecydowała się realizować Gmina Starachowice w ramach programu Erasmus + ze środków Unii Europejskiej.  Reprezentanci młodzieży ze starachowickich szkół oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta pracowali nad szeroko pojętą aktywnością obywatelską młodzieży oraz jej zaangażowaniem w organizacjach pozarządowych i wolontariacie. Celem spotkania było wypracowanie pierwszej w województwie świętokrzyskim miejskiej strategii dla młodych osób. Spotkanie prowadziła koordynator projektu - Anna Podzielna, a I LO było reprezentowane przez członków SU - Konrada Wainbergera i Bartosza Chmielewskiego, oraz członków MRM - Piotra Bogusławskiego, Stanisława Kryja i Weronikę Trzos (opiekun Katarzyna Serafin). 

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: wtorek, 24, październik 2017 22:21
Poprawiono: wtorek, 24, październik 2017 22:21
Read more

( 1 Vote ) 

Pod takim tytułem 18 października odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach Panią Anną Kroner i Panem Aleksym Hamerą oraz z mediatorem Sądu Okręgowego w Kielcach Panem Czesławem Kozłowskim. W prelekcji udział wzięły klasy IA i IIC. W pierwszej części spotkania mediator omówił rys historyczny procesu mediacji od starożytności do czasów współczesnych. W drugiej części spotkania młodzież klasy IA odegrała scenkę pozorowanego konfliktu, w którym rolę pojednawczą odegrał mediator. Celem prelekcji było ukazanie możliwości rozwiązywania konfliktów na drodze mediacji z udziałem mediatora, a nie oddawanie sprawy do rozwiązania przez sąd. Rocznie na około 15 milionów spraw rozpatrywanych przez polskie sądy tylko 50 tysiecy spraw kończy się mediacją, co stanowi znikomy procent możliwości rozwiązywania konfliktów w sposób polubowny.

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: poniedziałek, 23, październik 2017 21:49
Poprawiono: poniedziałek, 23, październik 2017 21:49
Read more

( 0 Votes ) 

19 października odbył się już kolejny Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Tym razem był on bardzo wyjątkowy, ponieważ do wspólnej zabawy zaprosiliśmy gimnazjalistów. Z inicjatywy Pani Edyty Kaptur zorganizowaliśmy Grę Miejską, w której uczestniczyła nasza drużyna oraz drużyny z Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4, wraz z opiekunami. Na drużyny czekały zadania w terenie, które powiązane były z nauką języków obcych. Drużyną, która najszybciej rozwiązała wszystkie zadania i jako pierwsza pojawiła się na mecie była grupa uczniów z Gimnazjum nr 4. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane między innymi przez Stowarzyszenie "Nasza Jedynka" i Kino Helios. To niecodzienne wydarzenie zakończyliśmy wspólną zabawą karaoke w różnych językach, przygotowaną przez klasę 2e.

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: czwartek, 19, październik 2017 22:08
Poprawiono: czwartek, 19, październik 2017 22:08
Read more

( 1 Vote ) 

 14 października to Dzień Edukacji Narodowej - święto uczniów i nauczycieli. To dzień, który upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej. Jedynka świętowanie rozpoczęła już w piątek! Klasy humanistyczne wybrały się tego dnia do kina na projekcję filmu " Twój Vincent" a na tych, którzy zostali w szkole czekała świetna zabawa. Samorząd Uczniowski po raz kolejny stanął na wysokości zadania i zorganizował "pojedynek na wiedzę" między uczniami a nauczycielami. Zwycięzcami okazali się uczniowie klas drugich, którzy w nagrodę otrzymali nieprzygotowanie  z wybranego przedmiotu. Samorząd Uczniowski przygotował także słodką niespodziankę dla nauczycieli.

Kategoria: Wydarzenia
Utworzono: niedziela, 15, październik 2017 22:16
Poprawiono: niedziela, 15, październik 2017 22:18
Read more