Szukaj

A A A

9 listopada 2019 roku miało miejsce uroczyste zakończenie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zwieńczeniem tygodnia, w którym świętowaliśmy zbliżający się Dzień Niepodległości był Konkurs Piosenki Patriotycznej. Każda z klas pierwszych i drugich losowała jedną pieśń patriotyczną, a następnie miała za zadanie ją zaprezentować . Pod uwagę brane były nie tylko umiejętności wokalne danej klasy, ale także opanowanie pamięciowe tekstu. Poziom był niezwykle wyrównany i wszystkie występy były bardzo dobrze przygotowane. Jednak po burzliwych obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce- klasa IA z piosenką  " Przybyli ułani pod okienko", do której przygotowała także krótką inscenizację;

II miejsce- klasa IB z piosenką "Rozkwitały pąki białych róż", która została zaśpiewana bez podkładu muzycznego, a capella;

III miejsce- klasa IC z piosenką "My pierwsza brygada".

Dodatkowo uroczystość wzbogaciły solowe występy Weroniki Styk z klasy IE ( piosenka "Orzeł i krzyż), Mai Pastuszki z IB ( piosenka "Walczyk"),  a także Karola Jóźwika z klasy IIB, który zagrał na saksofonie instrumentalną wersję piosenki "Rozkwitały pąki białych róż".

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!