Images-loading

/ czwartek, 11, styczeń 2018

Trzech uczniów w gronie laureatów.

Po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki odnieśli duży sukces w Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym na poziomie rozszerzonym.

Bardzo dobrze zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności matematyczne uczniowie matematyczno – fizycznej klasy III e:

II miejsce w kategorii A zajął Mateusz Kozłowski,

III miejsce w kategorii A zajął Mikołaj Turczyk,

III miejsce w kategorii C uzyskał Dawid Baradziej.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się na uroczystej gali 6 stycznia 2018 r. w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Sukcesy w Matematycznym Maratonie Maturalnym świadczą o dobrym przygotowaniu do egzaminu maturalnego.  Laury podopiecznych bardzo cieszą opiekunkę uczniów panią Joannę Pucułek.

GRATULACJE DLA UCZNIÓW I PANI OPIEKUN!!

/ środa, 06, grudzień 2017

Gratulacje dla Mikołaja Lisowskiego, ucznia klasy 2 C, który otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym 'BLEU BLANC ROUGE ÇA BOUGE' . Konkurs został zorganizowany przez sekcję dwujęzyczną ZSP nr 2 w Gdyni pod patronatem Instytutu Francuskiego. Ocenie podlegały zdjęcia, na których widnieją trzy charakterystyczne dla Francji kolory i ruch. Zdjęcia miały przywodzić na myśl francuska cywilizację i kulturę.

/ poniedziałek, 26, czerwiec 2017

Najlepsi w konkursie poetyckim

19 czerwca br. został rozstrzygnięty XVI Konkurs Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”.

Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni! Zwyciężyła Justyna Serwicka z kl. 1a, II miejsce zajęła Ewelina Graba również z kl. 1a, zaś III – Konrad Adamczyk z kl. 2b. Wszyscy nagrodzeni to podopieczni pani Beaty Berlewicz. Wyróżnienia otrzymały: Dominika Łodej i Monika Grzelka z kl. 1b, uczennice pani Moniki Moskal.

Gratulujemy!

/ wtorek, 13, czerwiec 2017

Mimo, że koniec roku szkolnego za pasem, nasi uczniowie nie próżnują i znów deklasują rywali w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach i Uniwersytet Śląski. I miejsce zdobyła uczennica kl. 2a - Katarzyna Bidzińska (opiekun Pani Anita Utnik-Wawszczak), natomiast wyróżnienia przypadły uczennicom klasy 1a - Magdalenie Lipce i Ewelinie Grabie (opiekun Pani Beata Berlewicz). Jest to konkurs, w którym nasi uczniowie corocznie odnoszą sukcesy i tak też było i w tym roku.

Serdecznie gratulujemy!

/ środa, 26, kwiecień 2017

W środę 26 kwietnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbył się finał III Turnieju Wiedzy o Powiecie Starachowickim. Konkurs organizowany był przez Towarzystwo Przyjaciół Starachowic. Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły Tomasz Niedziałek – I miejsce oraz Konrad Wainberger – III miejsce. W finale znalazła się również Magdalena Dziółko zajmując V miejsce.

Gratulacje!

/ wtorek, 25, kwiecień 2017

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej uczennicy - Aleksandra Głowacka z kl. 1e zdobyła 2 miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Salon wiosenny". Opiekun Pani Anita Utnik - Wawszczak.

Gratulujemy!

/ wtorek, 25, kwiecień 2017

Klasa 2b uczestniczyła 24 kwietnia w VI Spotkaniach Szekspirowskich organizowanych przez Instytut Kultur i Języków przy WSBiP w Ostrowcu Św. W ramach tego wydarzenia został zorganizowany konkurs na najciekawszego mema z Szekspirem w tle. III miejsce w tym konkursie zajęła Julia Ciepluch. Uczniowie i opiekunowie (Milena Jabłońska i Edyta Kaptur) mieli okazję wysłuchać wykładu pod tytułem "Czy Szekspir jest śmieszny?".

GRATULACJE DLA JULKI!

/ piątek, 07, kwiecień 2017

Nie dalej jak dwa tygodnie temu świętowaliśmy awans Karola Kudlińskiego z klasy 3a do etapu centralnego Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego", dzisiaj powitaliśmy go w gronie laureatów Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Z Krakowa Karol wraca z indeksem najstarszej polskiej uczelni.

SERDECZNE GRATULACJE!

/ czwartek, 23, marzec 2017

Dobre wiadomości dotarły z Ostrowca, gdzie nasze dwie uczennice zostały nagrodzone w konkursie organizowanym przez tamtejsze Biuro Wystaw Artystycznych. Wielkie gratulacje dla Weroniki Pawłowskiej (KLASA 1D) za zajęcie I miejsca i dla Roksany Chmurzyńskiej (KLASA 1A) za zajęcie III miejsca. Zadanie polegało na zilustrowaniu jednego z podanych cytatów z "Małego Księcia ". Konkurs został zorganizowany w ramach Dni Kultury Francuskiej Blebląròż.

GRATULACJE :)

/ środa, 22, marzec 2017

ETAP WOJEWÓDZKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PRAWIE WYBORCZYM „WYBIERAM WYBORY”

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 1D Konrad Wainberger (opiekun Pan Paweł Zieliński) zajął drugie miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”, zorganizowanym przez Krajowe Biuro Wyborcze.

Serdecznie gratulujemy sukcesu  i życzymy powodzenia w kolejnym etapie !