Szukaj

A A A

6 kwietnia 2018 odbędzie się w naszej szkole XII edycja powiatowego konkursu języka angielskiego Focus on English. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że tak jak i w poprzednich latach w murach naszego liceum pojawi się duża grupa gimnazjalistów aby pochwalić się wyjątkową sprawnością w tym pięknym, a jakże obecnie codziennym,  języku obcym. Zapraszamy serdecznie młodzież i opiekunów.

Szczegóły konkursu zawarte są w Regulaminie poniżej i w zakładce KONKURSY 

REGULAMIN

XII  POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

DLA GIMNAZJALISTÓW

 FOCUS ON ENGLISH

Organizowanego pod honorowym patronatem

Starosty Powiatu Starachowickiego Danuty Krępy

Prezydenta Miasta Starachowice  Marka Materka

 

 1. ORGANIZATOR

Inicjatorem konkursu Focus on English jest I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu starachowickiego.

 

 1. CELE KONKURSU
 • rozbudzenie zainteresowań i poszerzanie umiejętności językowych młodzieży;
 • popularyzowanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej realiów krajów anglojęzycznych;
 • kształtowanie postaw tolerancji wobec innych krajów, ich  kultury i języka;
 • poszerzanie treści podstawy programowej z języka angielskiego dla II etapu edukacji;
 • promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom znajomości języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych;
 • inspirowanie uczniów do samokształcenia;
 • promowanie szlachetnego współzawodnictwa;
 • kultywowanie wzajemnej współpracy między szkołami.

 

III. REGULAMIN

 1. Konkurs składa się z dwóch etapów:
 2. a) etap szkolny – przeprowadzają nauczyciele danej szkoły na podstawie testu przygotowanego przez organizatora konkursu. Test zawiera: czytanie ze zrozumieniem, zadania sprawdzające gramatykę, słownictwo oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych występujących w teście pod nazwą Culture Corner. Pytania tej części konkursu dotyczą następujących zagadnień:

- ogólne wiadomości geograficzne np. stolice, rzeki, łańcuchy górskie,

- nazwy głównych świąt narodowych i ich daty,

- znane i zasłużone postaci z dziedziny sztuki i nauki np. wynalazcy,

- podstawowe zagadnienia dotyczące gospodarki, polityki i problemów społecznych np. znany produkt narodowy, głowa państwa, ustrój, religia.

Test do eliminacji szkolnych załączamy do regulaminu.

 1. b) etap powiatowy – do etapu powiatowego zostają zakwalifikowani uczniowie, którzy w eliminacjach wewnątrzszkolnych uzyskali min. 70% możliwych punktów. Na tym etapie konkurs zawiera dodatkowo ćwiczenie sprawdzające umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Etap powiatowy przeprowadzają organizatorzy (tj. nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach). Czas trwania testu – 70 minut.
 2. Nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu powiatowego należy zgłaszać do sekretariatu I Liceum Ogólnokształcącego w nieprzekraczalnym terminie do 4 kwietnia 2018.
 3. Etap powiatowy odbędzie się dnia 6 kwietnia 2018 o godzinie 9.00  w budynku I Liceum Ogólnokształcącego ( sala 25), ul. Radomska 37.
 4. Wyniki konkursu, połączone z wręczeniem dyplomów i nagród, zostaną przedstawione tego samego dnia – 6 kwietnia o godzinie 12.30

Postaramy się miło zorganizować czas uczestnikom konkursu w przerwie pomiędzy testem, a ogłoszeniem wyników.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie !!!

 

 Kontakt:

Elżbieta Ceglarska ( I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach ) e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Skóra ( I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach)  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.