Szukaj

A A A

20 marca 2019 odbędzie się w naszej szkole XIII edycja powiatowego konkursu języka angielskiego Focus on English. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że tak jak i w poprzednich latach w Jedynce pojawi się duża grupa uczniów aby pochwalić się wyjątkową sprawnością w tym pięknym, a jakże obecnie codziennym,  języku obcym. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa nie tylko ze względu, że jest to już trzynasty konkurs (na pewno nie będzie pechowy), ale również dlatego, że w tym roku w konkursie po raz pierwszy wystartują uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Oczywiście uczniowie klas trzecich gimnazjów są równie mile widziani.

Zapraszamy serdecznie młodzież i opiekunów.

Szczegóły konkursu zawarte są w Regulaminie poniżej i w zakładce KONKURSY 

REGULAMIN

XIII POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

DLA GIMNAZJALISTÓW i ÓSMOKLASISTÓW

 FOCUS ON ENGLISH

Organizowanego pod honorowym patronatem

Starosty Powiatu Starachowickiego Piotra Babickiego

Prezydenta Miasta Starachowice  Marka Materka

 

 1. ORGANIZATOR

Inicjatorem konkursu Focus on English jest I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ósmych klas szkół podstawowych powiatu starachowickiego.

 

 1. CELE KONKURSU
 • rozbudzenie zainteresowań i poszerzanie umiejętności językowych młodzieży;
 • popularyzowanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej realiów krajów anglojęzycznych;
 • kształtowanie postaw tolerancji wobec innych krajów, ich  kultury i języka;
 • poszerzanie treści podstawy programowej z języka angielskiego dla II etapu edukacji;
 • promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom znajomości języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych;
 • inspirowanie uczniów do samokształcenia;
 • promowanie szlachetnego współzawodnictwa;
 • kultywowanie wzajemnej współpracy między szkołami.

 

III. REGULAMIN

 1. Konkurs składa się z dwóch etapów:
 2. a) etap szkolny – przeprowadzają nauczyciele danej szkoły na podstawie testu przygotowanego przez organizatora konkursu. Test zawiera: czytanie ze zrozumieniem, zadania sprawdzające gramatykę, słownictwo oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych występujących w teście pod nazwą Culture Corner. Pytania tej części konkursu dotyczą następujących zagadnień:

- ogólne wiadomości geograficzne np. stolice, rzeki, łańcuchy górskie,

- nazwy głównych świąt narodowych i ich daty,

- znane i zasłużone postaci z dziedziny sztuki i nauki np. wynalazcy,

- podstawowe zagadnienia dotyczące gospodarki, polityki i problemów społecznych np. znany produkt narodowy, głowa państwa, ustrój, religia.

Test do eliminacji szkolnych załączamy do regulaminu.

 1. b) etap powiatowy – do etapu powiatowego zostają zakwalifikowani uczniowie, którzy w eliminacjach wewnątrzszkolnych uzyskali min. 70% możliwych punktów. Na tym etapie oprócz zadań gramatyczno-leksykalnych konkurs zawiera dodatkowo ćwiczenie sprawdzające umiejętność słuchania ze zrozumieniem, natomiast wiedza o krajach anglojęzycznych zostanie sprawdzona w formie quizu multimedialnego. Etap powiatowy przeprowadzają organizatorzy (tj. nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach). Czas trwania testu – 70 minut.
 2. Nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu powiatowego należy zgłaszać do sekretariatu I Liceum Ogólnokształcącego w nieprzekraczalnym terminie do 15 marca 2019.
 3. Etap powiatowy odbędzie się dnia 20 marca 2019 o godzinie 9.00  w budynku I Liceum Ogólnokształcącego (sala 25), ul. Radomska 37.
 4. Wyniki konkursu, połączone z wręczeniem dyplomów i nagród, zostaną przedstawione tego samego dnia – 20 marca o godzinie 12.30

Postaramy się miło zorganizować czas uczestnikom konkursu w przerwie pomiędzy testem, a ogłoszeniem wyników.

 

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie !!!

 

 Kontakt:

Magdalena Pawełczyk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Kozłowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Justyna Stanecka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.