Images-loading

/ środa, 13, grudzień 2017

KOLEJNY SUKCES UCZNIA JEDYNKI

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 2e - Janek Wawszczak przeszedł do etapu okręgowego XXV Olimpiady Informatycznej. Jest to duży sukces, ponieważ Olimpiada Informatyczna należy do tych najtrudniejszych.

GRATULUJEMY JANKOWI I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH ETAPACH!!

/ niedziela, 04, czerwiec 2017

Karol Kudliński finalistą etapu centralnego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1768–1864. Od Konfederacji Barskiej – do Powstania Styczniowego. Za wolność Waszą i naszą.” !
Konkurencje ogólnopolskiego finału prestiżowej, interdyscyplinarnej olimpiady przeprowadzono w Warszawie w dniach 1-3 czerwca. 49 uczestników wyłonionych w kolejnych etapach eliminacji weryfikowało swoją wiedzę i umiejętności w dziewięciu konkurencjach: 1.Geografia militarna. 2.Eksponat muzealny. 3. Malarstwo batalistyczne i portretowe. 4. Broń i barwa. 5. Film. 6. Literatura i poezja. 7. Warszawa. 8. Pieśń. 9. Oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie.
Uroczyste podsumowanie olimpiady odbyło się w Szkole Podchorążych w Łazienkach Królewskich, tam gdzie zaczęło się powstanie listopadowe.
Karol, oprócz niewątpliwej satysfakcji, uzyskał możliwość dostania się na każdy z wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniana jest historia.

Opiekunem Karola był Pan Robert Słoka.

Gratulacje!!!

/ niedziela, 02, kwiecień 2017

Ogromny sukces Karola Kudlińskiego z klasy 3a!
Uczestnicząc w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" zostawił w pokonanym polu wszystkich swoich konkurentów, kwalifikując się do etapu centralnego. Finał ogólnopolski olimpiady w pierwszych dniach czerwca w Warszawie. Będziemy trzymać kciuki!
Gratulacje!

/ poniedziałek, 27, luty 2017

W ubiegły weekend uczniowie I LO z klasy 1e - Piotr Dąda, Bartłomiej Sikorski i Jan Wawszczak zmagali się z zadaniami matematycznymi podczas II Etapu Olimpiady Matematycznej w Łodzi. Organizatorem tego etapu był Uniwersytet Łódzki, a w konkursie walczyło 40 uczestników z województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. Wyniki II etapu będą ogłoszone w marcu.

/ czwartek, 19, styczeń 2017

Dziś otrzymaliśmy kolejne dobre wieści dotyczące olimpiad przedmiotowych. Julia Przygoda z 1B (opiekun Pani Monika Moskal) i Maria Podporak z 2A (opiekun Pani Anita Utnik-Wawszczak) zakwalifikowały się do zawodów okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!!

/ środa, 15, luty 2017

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1D Daria Gołębska pod opieką Pana Pawła Zielińskiego, zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie, który odbędzie się 4 marca 2017 roku w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie !

/ wtorek, 05, kwiecień 2016

Dobre wieści dotarły do nas z Gdańska, gdzie w dniach 1 –4 kwietnia, z udziałem 99 najlepszych historyków w kraju odbywał się finał XLII Olimpiady Historycznej. Reprezentująca I LO Małgosia Perchel z klasy 3a uzyskała zaszczytny tytuł finalistki prestiżowej Olimpiady! Sukces ma swój praktyczny wymiar. Małgosia została zwolniona z matury z historii (jest to równoznaczne z wpisaniem na świadectwie maturalnym wyniku 100%). Znaczy to tyle, że przed naszą utytułowaną historyczką stoją otworem wszystkie kierunki najlepszych uczelni w kraju!
Gratulujemy!!!

/ wtorek, 24, styczeń 2017

KOLEJNY MATEMATYCZNY SUKCES UCZNIÓW I LO

Miło nam poinformować, że trzech uczniów klasy matematyczno-fizycznej 1E: Piotr Dąda, Bartłomiej Sikorski i Jan Wawszczak zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Matematycznej, który odbędzie się w lutym. Jest to naprawdę ogromny sukces, zwłaszcza że chłopcy są dopiero uczniami klasy pierwszej, a Olimpiada z Matematyki należy do najtrudniejszych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!! Jedynka trzyma za Was kciuki!

/ sobota, 26, marzec 2016

W etapie okręgowym (obejmującym województwo świętokrzyskie i lubelskie) ogólnopolskiej XX  Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności  uczestniczyli uzyskując świetne lokaty uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, podopieczni Grażyny Senderowskiej: Zuzanna Nowak (kl. IIb) zajmując punktowo V miejsce i Marcel Gralec (kl. IIb) zajmując  punktowo X miejsce w okręgu. Uczestnicy eliminacji oprócz wiedzy z biologii musieli się wkazać rozległą wiedzą z dziedziny żywienia i żywności.To właśnie Zuzia Nowak zakwalifikowała się do etapu centralnego tej olimpiady i godnie reprezentowała jako jedna z czterech osób woj.świętokrzyskie. Etap centralny, który odbył się  w dniach 17-19. 03.2016 w Poznaniu, zakończył się ogromnym sokcesem uzdolnionej uczennicy. Mimo olbrzymiej konkurencji w finale olimpiady zdobyła ona punktowo 16 miejsce w kraju uzyskując tym samym wolny wstęp na wiele uczelni wyższych.