W dniu 29 stycznia 2019 roku klasa 2a wraz z opiekunami: panią Beatą Berlewicz i panią Anną Pająk, wybrała się do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl wyreżyserowany przez Mikołaja Grabowskiego pt. „Prędko, prędko...”. Sztuka zawierała dwie mniej znane komedie Aleksandra Fredry, z późniejszego okresu jego twórczości: dwuaktówkę „Z Przemyśla do Przeszowy” oraz jednoaktówkę „Teraz”. Zestawienie tych dwóch tekstów ukazywało rolę pośpiechu i płynącego czasu w życiu człowieka. Dla widzów była to możliwość poznania innej strony twórczości Aleksandra Fredry.

Martyna Ostatek

14. grudnia klasa 3e i 1a odwiedziła Łódź. W tamtejszym planetarium podziwialiśmy gwiazdy zimowego nieba i poznaliśmy tajemnice czarnych dziur. Wieczorem zaś zupełnie inne gwiazdy oklaskiwaliśmy na scenie Teatru Nowego. Sztuka "Szewcy" w reżyserii Jerzego Stuhra zrobiła na nas ogromne wrażenie. Opiekunkami wycieczki były Anita Utnik-Wawszczak i Katarzyna Serafin.

W ubiegłą środę klasa Ic wyruszyła na wycieczkę do stolicy. W Warszawie uczniowie spacerowali po Starówce, obejrzeli niesamowity spektakl pt. "Romeo i Julia" w teatrze Buffo oraz zrobili wiele ciekawych zdjęć w Muzeum Neonów. To był bardzo udany wyjazd!
Natalia Gębura Ic

Dnia 8 listopada klasa 3a wybrała się na wycieczkę. Pierwszym punktem był spektakl ,,Ferdydurke” w radomskim teatrze. Nikt nie spodziewał się tak dobrze i logicznie oddanego awangardowego, groteskowego utworu Gombrowicza! Nawiązując do tematyki klasa wzięła udział w warsztatach ,,Gombrowicz, Schulz, Witkiewicz. Groteska i eksperyment w dwudziestoleciu międzywojennym”, które odbyły się w Muzeum Gombrowicza we Wsoli.