W naszej szkole 20.września już po raz dziesiąty przeprowadzona została zbiórka krwi. Włączyło się w nią wiele osób nie tylko związanych z I LO, ale również tych, które po prostu usłyszały o akcji i postanowiły wziąć w niej udział.

Wolontariusze z naszej szkoły wraz z druhną Iloną Traczyk oraz panią Kasią Bolębą-Bocheńską, która to właśnie 10 lat temu zainicjowała pierwszą zbiórkę krwi, włączyli się w przedsięwzięcie poprzez przygotowanie miejsca akcji oraz obsługę wydarzenia.

Na fotelu do pobierania krwi nie mogło zabraknąć oczywiście Pana Wicedyrektora oraz Prezydenta Marka Materka. W pomoc włączyły się również panie ze starachowickiego PCK. W sumie do akcji przystąpiło 49 osób, 29 z nich oddało krew. Łącznie zebraliśmy jej 13 litrów.

Nie można zapomnieć o tych, którzy bardzo chcieli dołączyć do zbiórki, lecz nie mogli tego zrobić z różnych przyczyn zdrowotnych. W ten sposób do oddania krwi nie zakwalifikowało się 5 osób.

Bardzo podziwiamy jednak determinację wszystkich włączających się w akcję i pragniemy podziękować za wielki dar serca każdemu uczestnikowi!

29 maja 2018r. w Szkole Podstawowej odbył się już kolejny Sejmik Samorządów Uczniowskich organizowany przy współpracy Młodzieżowej rady Miasta. I LO reprezentowali - Konrad Wainberger i Bartosz Chmielewski z kl. II d wraz z opiekunem - Katarzyną Serafin. SU prezentowały swoje oddolne inicjatywy i brały udział w warsztatach "word cafe". Jedynka prezentowała tworzenie radio węzła w naszej szkole. Gościem Sejmiku był Pan Marek Materek - Prezydent Starachowic, a w przeszłości przewodniczący SU w I LO.

Strona jest w przebudowie.

Zapraszamy wkrótce.