Szukaj

A A A

8 i 9 lutego uczniowie naszej szkoły klasa 2d; Patrycja Olejko i Karol Kusiak pod opieką pani Anity Bernatowicz i uczeń klasy 3d Krzysztof Woźniak - opiekun pani Milena Jabłońska, uczestniczyli w XLVI Olimpiadzie Geograficznej w Kielcach.

Gratulujemy ?

Cztery uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego: Zuzanna Kosmala, Wiktoria Porębska i Maria Sobczyk z kl. 2c (opiekun - Pani Beata Berlewicz) oraz Magdalena Zawadzka z kl. 2b (opiekun - Pani Monika Moskal).
Gratulujemy!

Niezmiernie miło nam poinformować, że Bartłomiej Sikorski (klasa matematyczno - fizyczna) został LAUREATEM LXX OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ. Bez wątpienia jest to ogromne osiągnięcie, ponieważ Olimpiada Matematyczna jest uważana za jedną z najtrudniejszych i w naszym powiecie nie było sukcesu na taką skalę od kilkunastu lat. Przypominamy, że Bartek równocześnie brał udział w etapie centralnym 68. Olimpiady Fizycznej. Wyniki poznamy jutro.

GRATULACJE DLA BARTKA!!

https://om.mimuw.edu.pl/?fbclid=IwAR3-YZGaoERQXQDuXmXD3rSZnvuD4vx5UGIGFZnqOce5CrbcjFS58g6IwNg

Piotr Kowalski, uczeń klasy IIIb, zajął punktowo III miejsce w eliminacjach okręgowych XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, kwalifikując się tym samym do etapu centralnego. Piotr jest pasjonatem biologii. Jego marzeniem są studia medyczne. Olimpiada zwiększa jego szanse na osiągnięcie tego celu.
Jakub Wrona z klasy IIb zajął punktowo V miejsce w etapie okręgowym tej olimpiady, co również jest ogromnym sukcesem. 
Opiekunką uczniów jest nauczycielka biologii Grażyna Senderowska.
Gratulujemy chłopcom sukcesów a Piotrowi życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach. 


Na zdjęciu od prawej: Piotr Kowalski, Jakub Wrona, Grażyna Senderowska, przewodnicząca Komitetu Okręgowego Agnieszka Malik.

 

Bartłomiej Sikorski z kl. 3e o profilu matematyczno-fizycznym zakwalifikował się jednocześnie do etapu centralnego LXX Olimpiady Matematycznej oraz do etapu centralnego 68. Olimpiady Fizycznej. Jest to znakomity sukces, który już w tej chwili zwalnia Bartka z egzaminu maturalnego z matematyki i fizyki. Kolejne etapy na szczeblu centralnym odbędą się na początku kwietnia.

Gratulujemy serdecznie Bartkowi i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Ewelina Graba (opiekun - Beata Berlewicz) i Magdalena Zawadzka (opiekun - Monika Moskal)  - uczennice I LO w Starachowicach na zawodach rejonowych XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

 

 W zawodach wzięli udział uczniowie Pani Mileny Jabłońskiej - Izabela Kosmala i Maciej Złotorowicz z klasy 2d o profilu matematyczno-informatyczno-geograficznym.

Gratulujemy!

Takiego sukcesu dawno nie było w I LO! Bartłomiej Sikorski z kl. 2e awansował do finału LXIX Olimpiady Matematycznej, który odbędzie się  18-19 kwietnia 2018 r. Jest to jedna z trudniejszych Olimpiad, a Bartkowi udało się dojść do finału będąc w klasie drugiej.

Brawo!!! Gratulujemy i będziemy trzymać kciuki w kwietniu.

Bartłomiej Sikorski z kl. 2e zakwalifikował się do zawodów doświadczalnych etapu okręgowego 67 Olimpiady Fizycznej, które odbędą się 18.02.2018 r. w Częstochowie. Jest jednym z trzech uczniów z województwa świętokrzyskiego. Opiekunem Bartka jest Pan Przemysław Wolszczak. Warto przypomnieć, że Bartek, wraz z Piotrem Dądą zakwalifikował się także do II stopnia LXIX Olimpiady Matematycznej, który odbędzie się już w ten weekend. Jest to naprawdę ogromny sukces! Gratulacje!

Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!!!

Dobre wieści! 
Ewelina Graba, uczennica klasy 2a, zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Opiekunką Eweliny jest Pani Beata Berlewicz.  Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Dobra passa I Liceum Ogólnokształcącego trwa nadal. Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie Jedynki – Piotr Dąda i Bartłomiej Sikorski (uczniowie klasy 2e o profilu matematyczno- fizycznym) zostali dopuszczeni do II stopnia LXIX Olimpiady Matematycznej. Jest to duży sukces, ponieważ Olimpiada ta należy do najtrudniejszych. Kolejny etap odbędzie się w Łodzi w dniach 9-10 lutego.

Chłopakom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!!

https://om.edu.pl/?q=69-2-dopuszczeni

Piękny sukces Kasi Bidzińskiej z klasy 3a o profilu humanistyczno-lingwistycznym. Tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów z powodzeniem przeszła przez etap pisemny eliminacji okręgowych Olimpiady Historycznej, kwalifikując się do etapu ustnego. Opiekunem Kasi jest Pan Robert Słoka. Dalszy ciąg olimpijskich zmagań już w najbliższy piątek.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

http://www.ujk.edu.pl/ihis/images/pliki/olimpiada/2017/eliminacje_ustne_2018.pdf

KOLEJNY SUKCES UCZNIA JEDYNKI


Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 2e - Janek Wawszczak przeszedł do etapu okręgowego XXV Olimpiady Informatycznej. Jest to duży sukces, ponieważ Olimpiada Informatyczna należy do tych najtrudniejszych. 


GRATULUJEMY JANKOWI I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH ETAPACH!!

Karol Kudliński finalistą etapu centralnego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1768–1864. Od Konfederacji Barskiej – do Powstania Styczniowego. Za wolność Waszą i naszą.” !
Konkurencje ogólnopolskiego finału prestiżowej, interdyscyplinarnej olimpiady przeprowadzono w Warszawie w dniach 1-3 czerwca. 49 uczestników wyłonionych w kolejnych etapach eliminacji weryfikowało swoją wiedzę i umiejętności w dziewięciu konkurencjach: 1.Geografia militarna. 2.Eksponat muzealny. 3. Malarstwo batalistyczne i portretowe. 4. Broń i barwa. 5. Film. 6. Literatura i poezja. 7. Warszawa. 8. Pieśń. 9. Oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie.
Uroczyste podsumowanie olimpiady odbyło się w Szkole Podchorążych w Łazienkach Królewskich, tam gdzie zaczęło się powstanie listopadowe.
Karol, oprócz niewątpliwej satysfakcji, uzyskał możliwość dostania się na każdy z wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniana jest historia.

Opiekunem Karola był Pan Robert Słoka.

Gratulacje!!!

Ogromny sukces Karola Kudlińskiego z klasy 3a!
Uczestnicząc w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" zostawił w pokonanym polu wszystkich swoich konkurentów, kwalifikując się do etapu centralnego. Finał ogólnopolski olimpiady w pierwszych dniach czerwca w Warszawie. Będziemy trzymać kciuki!
Gratulacje!