W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyła się uroczysta Gala "Złotej Skarpety Młodzieżowej Rady Miasta" gdzie uczennica naszej szkoły

Dominika Lipa z kl. 2b otrzymała w kategorii indywidualnej właśnie ten tytuł.

Serdecznie gratulujemy!!

Do etapu okręgowego XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zakwalifikowali się: Maria Styczyńska, Klaudia Kopacz i Piotr Kowalski. Wszyscy są uczniami klasy IIIb, a ich opiekunem jest pani Grażyna Senderowska. Etap okręgowy Olimpiady odbędzie się na początku kwietnia w Kielcach.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Od lewej: Grażyna Senderowska, Klaudia Kopacz, Ewa Dróżdż, dyrektor SANEPID w Starachowicach

W etapie rejonowym XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia  Klaudia Kopacz, z klasy IIIb, uczennica Grażyny Senderowskiej zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie Jedynki górą w Powiatowym XLVII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym. Opiekunem młodzieży jest Pani Milena Jabłońska.

Gratulacje!

W XXVIII edycji konkursu „Ekologia, my i region, w którym żyjemy” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych spośród 31 startujących zespołów do etapu finałowego zakwalifikowało się 5 zespołów.
Z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach zakwalifikowały się aż dwa zespoły przygotowane przez panią Grażynę Senderowską w składzie: Nikolina Suwała, Zuzanna Latała, Izabela Kosmala, Julia Basiak, Mateusz Jamski, Dawid Gulba (wszyscy uczniowie z kl. IIb) oraz Daria Śliwa, Aleksandra Kalisz, Angelika Pocheć, Wiktoria Białecka, Wiktoria Piętak, Anna Jóźwik (wszystkie uczennice z kl. Ib).
Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!

Podpis do zdjęć:
Klasa IIb
Od góry: Nikolina Suwała, Zuzanna Latała, Izabela Kosmala, Julia Basiak,
Na dole: Mateusz Jamski, Dawid Gulba.
Klasa Ib
Od góry: Anna Jóźwik, Wiktoria Piętak, Wiktoria Białecka
Od dołu: Angelika Pocheć, Aleksandra Kalisz, Daria Śliwa.

W XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Tęcza” Natalia Kartasińska, uczennica klasy Ie otrzymała wyróżnienie I stopnia na szczeblu krajowym, natomiast Aleksandra Kwiecień z klasy Ia została wyróżniona za wykonanie znakomitej pracy, a I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach otrzymało wyróżnienie na szczeblu krajowym. Opiekunką jest pani Grażyna Senderowska.
Nagrodzonym dziewczętom gratulujemy!

Podpis do zdjęcia:
Od lewej: Aleksandra Kwiecień, Grażyna Senderowska i Natalia Kartasińska.

W XXXII edycji ogólnopolskiego konkursu „Mój las”, którego celem jest poszerzanie wiedzy biologicznej i ekologicznej młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska I miejsce na szczeblu regionalnym zajęła Marta Jakubińska z klasy IIIb, podopieczna pani Grażyny Senderowskiej.

Marcie serdecznie gratulujemy!

Sukcesem zakończył się udział naszych uczennic w XX Konkursie Ortograficznym. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Natalia Gębura z klasy 1c (opiekun - Pani Beata Berlewicz) uzyskując tytuł Mistrzyni Ortografii. Wyróżnienie zdobyła Małgorzata Kwapisz z klasy 2e (opiekun - Pani Anita Utnik-Wawszczak). Gratulujemy!

Weronika Styk - uczennica klasy 1e wygrała XIX Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją ojczyznę". Pierwsze miejsce zdobyła w kategorii wokalistów. Drugie miejsce w kategorii recytatorów zdobyła także uczennica naszej szkoły - Julia Dziubińska z klasy 2a. Obu serdecznie gratulujemy.

Z dumą informujemy, że uczniowie naszego liceum - Magdalena Kasperkiewicz oraz Dawid Kwiecień (opiekun Anna Karwacka) otrzymali wyróżnienie w Konkursie Kreatywnego Pisania, organizowanym przez UMCS. Magda i Dawid są autorami bajki w języku niemieckim pt. "Krummnase". Dziś odebrali nagrody w auli uczelni, uczestniczyli w warsztatach, przygotowanych przez studentów filologii germańskiej UMCS oraz mieli okazję zapoznać się z ofertą uczelni podczas Dnia Otwartego.

Bardzo miło nam poinformować o kolejnych sukcesach uczniów I LO. W Turnieju Wiedzy O Starachowicach, w kategorii szkół ponad gimnazjalnych, I miejsce zajął Krzysztof Woźniak, natomiast II miejsce zajął Łukasz Sadło – obaj z klasy 2D. Minimalnie walkę o III miejsce przegrała uczennica klasy 1A, Zuzanna Krzemińska, która ostatecznie zajęła IV miejsce w turnieju. Opiekunami młodzieży byli Pani Milena Jabłońska i Pan Paweł Zieliński.

Gratulacje dla naszych uczniów !

Bardzo dobre wieści napłynęły z Turnieju Wiedzy O Powiecie Starachowickim. W kategorii szkół ponad gimnazjalnych czołowe miejsca zajęli uczniowie I LO. Drugie miejsce w turnieju zajął Jakub Wrona, a trzecią lokatę zdobył Mateusz Stefański – obaj są uczniami klasy 2B. Dalsze miejsca natomiast zajęły uczennice klasy 1B – Aleksandra Kalisz, Daria Śliwa, Zuzanna Mnich i Weronika Fornal. Opiekunami młodzieży byli : Pani Milena Jabłońska i Pan Paweł Zieliński.

Gratulujemy sukcesu!

W kolejnej edycji Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego na poziomie rozszerzonym III miejsce w kategorii A zajęła Marzena Rybak, uczennica klasy IIIe (opiekun - Joanna Pucułek).

Gratulujemy!

Marysia Daniszewska  klasy II e oraz Ola Kwiecień z Ia zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu na esej literacki "Nasza niepodległość, moja wolność". Ich prace były pisane pod kierunkiem Pani Anity Utnik.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II e - Maria Daniszewska zdobyła 3. miejsce w półfinale V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück". Opiekunem Marysi była Pani Anita Utnik.

GRATULUJEMY!