W ubiegły poniedziałek 19 marca 2018 roku w sali konferencyjnej „Olimpia” Urzędu Miasta w Starachowicach odbył się IV Turniej Wiedzy o powiecie starachowickim i XXXIV Turniej Wiedzy o Starachowicach. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Starachowic. W Turnieju Wiedzy o powiecie trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie naszego liceum. I miejsce – Tomasz Niedziałek (2069 punktów), II miejsce – Kacper Michta (1619 punktów), III miejsce – Konrad Wainberger (1589 punktów). Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod okiem nauczyciela geografii Pani Mileny Jabłońskiej. W Turnieju Wiedzy o Starachowicach II miejsce zajęła także uczennica naszej szkoły – Daria Kaczor, której opiekunem był nauczyciel historii Pan Paweł Zieliński. W finałach spotkało się 90 uczestników z 19 szkół miasta i powiatu. Uczestnicy po raz pierwszy korzystali z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Uczniowie zaznaczali odpowiedzi na ekranach tabletów, a wyniki już po chwili były wyświetlane na ekranie rzutnika. Liczyła się wiedza, spostrzegawczość i refleks.