Gratulacje dla Czarka Walkiewicza i Julii Kusiak z klasy II D za wyróżnienie w VII Konkursie Kolęd i Pastorałek w Językach Romańskich! Przy akompaniamencie Czarka, Julia zaśpiewała Cichą Noc w mieszanej wersji językowej francusko - włoskiej. Opiekunem uczniów była Pani Edyta Kaptur (nauczyciel języka francuskiego w I LO).

BRAWO DLA NICH!

Miło nam poinformować, że w XXII Ogólnopolskim Konkursie ,,Przyroda Moja Miłość”, którego podsumowanie odbyło się 14 grudnia 2015 r. w kategorii szkół ponadgimnazjalnych znaczące sukcesy osiągnęły uczennice I LO w Starachowicach: Anna Prokop (kl.2b)- I miejsce w Polsce , Julia Ocias (kl.2b)- wyróżnienie, Martyna Urban (kl.3b)- wyróżnienie, Monika Wojtachnio (kl.2b)- wyróżnienie. Opiekunką uczennic jest Grażyna Senderowska.

Nasze recytatorki z kolejnymi laurami. Natalia Anduła (1a), Malwina Dutkiewicz (3a) - opiekun mgr Anita Utnik Wawszczak i Natalia Sidor (3b) - opiekun mgr Beata Berlewicz, zostały laureatkami XXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Gratulujemy!!!

Z satysfakcją informujemy ,że Maria Jędrzejczyk – uczennica klasy II A otrzymała I nagrodę w XII Powiatowym Przeglądzie Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży „Salon Wiosenny” organizowanym przez Młodzieżowym Dom Kultury w Starachowicach. Opiekunem Marysi była Pani Anita Utnik-Wawszczak.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24.04.2015.

Adrian Lubieniecki zwycięzcą w konkursie „ Żołnierze wyklęci. Pamięci zapomnianym bohaterom naszego regionu”

Sukces uczniów I Liceum Ogónokształcącego

3 grudnia 2014r. w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Przyroda Moja Miłość”.

Nagroda dla Wioli w ogólnopolskim konkursie

Do bogatej kolekcji nagród Wioleta Jurkiewicz dołączyła kolejną. Uzdolniona uczennica klasy 2a – podopieczna mgr Beaty Berlewicz – została laureatką IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Radość pisania”.

27 maja 2014 r. został rozstrzygnięty XIII Starachowicki Konkurs Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”.

Znakomicie wypadli w nim uczniowie naszej szkoły, zdobywając niemal wszystkie nagrody w swojej kategorii wiekowej:

Dnia 5 grudnia 2013 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się już piąty konkurs poezji obcojęzycznej. Jak co roku, cieszy się on ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły.

W XX Ogólnopolskim Konkursie ,,Przyroda Moja Miłość”, którego rozstrzygnięcie odbyło się
3 września 2013 r. a podsumowanie 6 listopada 2013 r. w kategorii szkół ponadgimnazjalnych sukcesy osiągnęli:

OGÓLNOPOLSKI SUKCES WIOLI JURKIEWICZ

Trwa dobra passa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Świadczą o tym kolejne ich osiągnięcia.

UCZENNICE Z I LO NAJLEPSZE!

W poniedziałek 18 marca w SCK odbył się XIII Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”.

LAURY DLA WIOLI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Wioleta Jurkiewicz z klasy Ia została laureatką IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O wers Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej”.

Na konkurs – zorganizowany przez szczeciński oddział Związku Literatów Polskich, Pałac Młodzieży i Książnicę Pomorską w Szczecinie – nadesłano 262 wiersze od 112 uczestników z 60 miast w Polsce. Jury pod przewodnictwem publicystki i autorki wielu książek biograficznych – Marioli Pryzwan, dokonało wnikliwej oceny prac i nominowało do nagrody 28 uczestników, spośród których wybrano grono laureatów. Podkreślono wysoki poziom przysłanych wierszy.

Finałowa gala odbyła się 16 lutego w Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Organizatorzy przygotowali dla młodych poetów wiele atrakcji. W przeddzień uroczystości mogli oni uczestniczyć w seminarium literackim „Życie i twórczość Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej”, na którym wystąpiła prof. Elżbieta Hurnik z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz obejrzeli wystawę pamiątek i fotografii patronki konkursu.

Dnia 12 grudnia 2012 roku, w I LO im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Św. odbył się konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej. Główne jego cele to: rozwijanie zainteresowań kulturą różnych narodów i zamiłowania do recytacji, jako jednej z form sztuki oraz przedstawienie recytacji, jako jednej z form doskonalenia znajomości języków obcych. Uczestnicy mieli do wyboru następujące języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski. Nauczyciele języków obcych, wchodzący w skład komisji, oceniali uczniów za interpretację wiersza, prawidłową wymowę, intonację oraz ogólne wrażenie.