W dniu 19 kwietnia 2011 roku w Starachowicach, w Sali „Olimpia” Urzędu Miasta odbyły się XIX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża – etap rejonowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  W mistrzostwach uczestniczyło 5 zespołów reprezentujących szkoły z terenu naszego miasta. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowali uczniowie z klasy II b :

Iwona Zięba – kapitan
Magdalena Piórkowska
Klaudia Ołownia
Paweł Dziemba

W rezerwie: Paulina Ponikowska i Natalia Śpiewak.

Obserwatorzy: Magdalena Warzecha i Hubert Syst.

W dniu 23 kwietnia br. w sali „Olimpia” przy Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyły się XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W zawodach tych wzięła udział także Młodzieżowa Drużyna Ratowniczo-Medyczna nr 1 z naszego liceum. W skład drużyny weszli niżej wymienieni uczniowie z klas drugich :

1) Sylwia Cieślik – kapitan zespołu (kl. 2 D);

2) Diana Fiutowska (kl. 2 B);

3) Ewa Tusińska (kl. 2 B);

4) Angelika Mundzik (kl. 2 D);

5) Damian Dąbrowski (kl. 2 B),

jak również zawodniczka rezerwowa – Weronika Moskal (kl. 2 B).

Dodatkowo obserwatorkami tych zawodów były uczennice z klasy 1 C należące do M. D. Rat. – Med. nr 2.

I LO im. T. Kościuszki znów w czołówce !!!

W dniu 23 września br. w Starachowicach, na terenie Ośrodka Harcerskiego „LUBIANKA” odbyły się V Jubileuszowe Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze pod hasłem -

„Bezpiecznie na drogach – razem dla 112”

O puchar Starosty Starachowickiego

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, nasze liceum reprezentowane było przez dwa zespoły (drużyny). Uczniowie tych grup, w większości byli reprezentantami Młodzieżowej Drużyny Ratowniczo-Medycznej, działającej przy I L. O. od ponad czterech lat.

Ratowniczki z naszego liceum ciągle w czołówce

W dniu 27 września br., na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego Hufca ZHP Starachowice zostały przeprowadzone VII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o puchar Starosty starachowickiego. Organizatorami zawodów byli: Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice i Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Starachowicki”. Zawody te organizowane corocznie w końcu września są częścią programu „Bezpieczni na drogach – RAZEM dla 112”, któremu patronuje Starosta starachowicki.