Szukaj

A A A

27 listopada nasi uczniowie gościli w Przedszkolu Miejskim nr 11. W ramach działalności Klubu Małego Podróżnika ,,Obieżyświat" przedszkolaki w listopadzie poznają Europę i wybrane kraje europejskie. Podróże po Europie odbywały się przez cały tydzień poprzez różne formy pracy. Jedną z nich było zaproszenie do przedszkola gości. Byli to nasi uczniowie (pod opieką Edyty Kaptur, Anny Karwackiej, Anny Sadłos i Katarzyny Serafin), którzy poprzez przygotowane przez siebie zabawy dla przedszkolaków, opowieści, pokazy rekwizytów, a nawet poprzez prezentację charakterystycznych strojów i smakołyków  starali się przybliżyć dzieciom język, kulturę, zabytki poszczególnych krajów. Były to bardzo miłe i ciekawe  spotkania.

Dziękujemy przedszkolakom za miłe przyjęcie, a naszym uczniom za tak wielkie zaangażowanie!

Dzisiaj (7 listopada 2018 r.) rozpoczęliśmy świętowanie stulecia odzyskania niepodległości Polski w I LO. Klasy pierwsze przygotowały dla wszystkich degustację polskich potraw i ciast na świetlicy, a dodatkowo można było zrobić sobie zdjęcie w tradycyjnych polskich nakryciach głowy. Było smacznie i kolorowo. Dziękujemy uczniom klas pierwszych za tak wspaniałe zaangażowanie!!

Uczniowie klas pierwszych i klasy 2b (pod opieką Pani Grażyny Senderowskiej) przygotowali na parterze I LO wystawę plakatów na temat polskich odkryć z medycyny, biologii i przyrody w ostatnim stuleciu.

By uczcić sto lat polskiej niepodległości uczniowie klas pierwszych (A, C, D, E) pod opieką Pani Anity Utnik - Wawszczak, w ramach lekcji wiedzy o kulturze, przygotowali wystawę: TWARZE NIEPODLEGŁEJ. Prezentują na niej portrety wybitnych postaci międzywojennej Polski (aktorów, literatów, polityków i naukowców).

16 października 2018 r. w I LO rozpoczęliśmy obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę sadząc DĄB BARTEK JUNIOR . Drzewko posadziliśmy w ogródku szkolnym, gdzie kilka lat temu został także posadzony dąb papieski. Ponieważ 16 października przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, zapaliliśmy znicz przy dębie papieskim i zaśpiewaliśmy "Barkę" - ulubioną pieśń Jana Pawła II.

Klasa 3e świętowała klasowy dzień Chłopaka z małym opóźnieniem, bo 5 października. Ale warto było czekać - było smacznie, słonecznie i bardzo sympatycznie :) I to wszystko w pięknym i charakterystycznym dla Starachowic miejscu czyli na Szlakowisku. Polecamy!

Wszystkiego najlepszego Panowie!!

 

Mimo, że wszyscy już cieszymy się wakacjami wracamy jeszcze do wymiany z Ulm, która miała miejsce w ostatnim tygodniu roku szkolnego. Nasi uczniowie, pod opieką Pani Anny Karwackiej i Pani Anny Pająk, wyjechali do Ulm w ramach rewizyty do uczniów Kepler Gymnasium. W tym czasie zwiedzili między innymi Wiblingen, Ulmer Munster, Klasztor Maulbrunn oraz Karlsruhe w Zentrum für Kunst und Medien. Były też warsztaty pisania pismem runicznym, pieczenie i pizzy i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do galerii!

 

Fotorelacja z uroczystości

Dzisiaj już po raz czwarty rozegraliśmy szkolny turniej w bule (petanque), zorganizowany przez Panią Edytę Kaptur i Pana Wolszczaka. Mimo zbliżających się wakacji frekwencja była imponująca - turniej rozegrało 16 drużyn. Trzecie miejsce zajęła drużyna z kl. 1e w składzie: Przemysław Hamera, Jakub Sepiół i Klaudiusz Świątek. Drugie miejsce także przypadło kl. 1e, drużyna w składzie: Jakub Szwed, Mikołaj Majchrowski i Maciej Bachurski. Pierwsze miejsce zajęła drużyna nauczycieli w składzie: Przemysław Wolszczak, Edyta Kaptur i Katarzyna Serafin. Emocje sięgały zenitu, a turniej umilały nam wypieki uczennicy kl. 1e. Nagrody były równie smaczne - a były to bagietki. :)

11 czerwca klasa 2b wraz z opiekunami (ks. Mirosław Jakubiak, Pani Ewa Gmerek i Pan Maciej Ziewiec) udała się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Jak widać na zdjęciach pogoda i humory dopisywały!! Zapraszamy do galerii.

8 czerwca klasa Ia wraz z opiekunami p. Beatą Berlewicz i p. Anną Pająk uczestniczyła w ciekawej wycieczce przedmiotowej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Gombrowicza we Wsoli, gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat życia tego wybitnego pisarza i uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej. Następnym punktem wycieczki był wspaniały musical Cafe Sax w radomskim Teatrze Powszechnym, gdzie mieliśmy możliwość posłuchania najpopularniejszych piosenek A. Osieckiej w wybitnym wykonaniu aktorskim, między innymi K.Jamróz.

Dzisiaj w Jedynce odbyła się kolejna już impreza z serii Mam Talent. W tym roku było to wyjątkowe wydarzenie z dwóch powodów: do zabawy zaprosiliśmy także gimnazjalistów, a w organizację włączyła się Młodzieżowa Rada Miasta!! Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski, a koncert poprowadził przewodniczący SU – Konrad Wainberger. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła solistka Martyna Senderowska (Gimnazjum nr 4), II miejsce przypadło kolejnej solistce Karolinie Grudzień (Gimnazjum nr 4), natomiast III miejsce zajęła także solistka Julia Ostatek (Gimnazjum nr 2). W przeglądzie talentów licealnych wyróżnienia otrzymali – Kornelia Klepacz (solistka z kl. 2a) i duet z kl. 2e: Maria Kaniewska i Mikołaj Pożoga.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Dziś w naszej szkole gościliśmy na warsztatach z młodzieżą z 2d Pana Szymona Jarosza - kierownika architektury i planowania przestrzennego, Marcina Bednarczyka - architekta, i inspektora do planowania przestrzennego Pana Jana Huszno z Urzędu Miasta, którzy przybliżyli nam plany rozbudowy miasta i pozwolili nam wyrazić swoją wizję na temat planu przestrzennego Starachowic.

 

Pod takim tytułem odbyły się w naszej szkole dnia 19 kwietnia 2018 r., warsztaty europejskie. Warsztaty dla uczniów klas : 1C, 2C i 2D poprowadził Pan Karol Kaleta z Euro Desk Kielce. Celem warsztatów „Papiery do kariery” była nauka jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji w krajach Unii Europejskiej, poznać swoje mocne i słabe strony, oraz skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje. Zajęcia zostały zorganizowane przez Szkolny Klub Europejski, działający przy I LO.