Klasa 2b1 wraz z opiekunami (Katarzyna Serafin i Małgorzata Skóra) powitała jesień ogniskiem w Muzeum Przyrody i Techniki.

Była piękna pogoda, kiełbaski, gra w bule i badmintona :)

Wielkimi krokami zbliża się Europejski Dzień Języków Obcych. Prezentujemy jedną z propozycji obchodów tego święta. Ogłaszamy konkurs na logo DJO! Poniżej znajdziecie regulamin! Zachęcamy do udziału i do wspólnej zabawy!

Dzisiaj w I LO odbył się koncert WOŚP prowadzony przez druhnę Ilonę Traczyk - szefową sztabu WOŚP. Po raz kolejny pobiliśmy kolejny rekord zebranych pieniędzy: 5810,84 zł (5026,37 z licytacji oraz 784,47 z wejścia na koncert).

Licytowaliśmy gadżety WOŚP, 'niepytajki' oraz  inne przedmioty ofiarowane przez darczyńców. Najwyższe licytacje to:

1.Niepytajka' z historii - 840 zł - klasa 1d

2.'Niepytajka' z biologii - 800 zł - klasa 1b1

3.'Niepytajka' z fizyki - 500 zł - klasa 2e

4.Butelka zdobiona wykonana i ofiarowana przez Panią Monikę Moskal - 450 zł - klasa 1b

5.Plecak z mistrzostw świata w Pekinie 2019 ofiarowany przez UTW - 260 zł - klasa 2a

Koncert umiliły nam występy naszych uczniów: duet Klaudia Wybraniec i Marcin Walendzik, Martyna Senderowska, Zuzia Jasztal, Wioletta Kwapisz i Ola Gulba.

Dziękujemy Wam za szczodre serduszka i świetną zabawę. Do zobaczenia za rok!

Uczniowie klasy 2b I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach na wycieczce śladami Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie!

Dzień rosyjski w piątek zakończył TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH w naszej szkole. Plakaty i prezentacje przygotowali uczniowie Pani Anny Sadłos.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzień angielski odbył się w poniedziałek 9 grudnia. Atrakcji było wiele, wśród nich: herbatka angielska, The Beatles, Dziki Zachód, Jane Austen, brytyjskie kino i aktorzy i wiele innych!

Prezentacje, plakaty i stoiska zostały przygotowane przez uczniów nauczycieli j. angielskiego: Pani Małgorzaty Skóry, Pani Ilony Raczyńskiej, Pani Magdaleny Pawełczyk i Pani Katarzyny Serafin.

Zapraszamy do galerii!

Kolejna fotorelacja - dzień języka francuskiego i szaleństwo naleśnikowe - przygotowany przez uczniów Pani Edyty Kaptur - nauczyciela j. francuskiego.

W tym roku w naszej szkole języki obce miały swoje święto przez cały tydzień od 9. do 12. grudnia. Każdy dzień należał do innego języka, a zwieńczeniem naszej zabawy był KONCERT PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ organizowany przez Panią Edytę Kaptur i Panią Annę Karwacką.

Dzisiaj fotorelacja z dnia języka niemieckiego - przygotowanego przez uczniów Pani Anny Karwackiej, Pani Anny Pająk i Pani Anny Sadłos.

Zapraszamy do galerii!

Klasa 1b1 spędziła w tym roku Mikołajki na lodowisku w Skarżysku-Kamiennej. Opiekę nad młodzieżą sprawowała wychowawczyni Katarzyna Serafin i Pani Edyta Kaptur.

W dniach od 18 września do 24 września odbyła się kolejna edycja wymiany polsko niemieckiej. Dwunastu uczniów naszej szkoły gościło w swoich domach  koleżanki i kolegów z Kepler-Gymnasium w Ulm. Koordynatorami spotkania były po stronie niemieckiej pani Anna Wagner i Petra Franz, a po stronie polskiej Anna Pająk i Anna Karwacka.

Był to tydzień niezwykle intensywny, pełen spotkań integracyjnych, wspólnych zabaw i wycieczek.

Gościom staraliśmy się pokazać jak najwięcej pięknych miejsc naszej bliższej i dalszej okolicy. Zadbaliśmy również o to, by spróbowali przysmaków polskiej kuchni, no i oczywiście by mogli doświadczyć  słynnej polskiej gościnności.

Atrakcji było naprawdę dużo. Zaczęło się od zwiedzania Muzeum Przyrody i Techniki, później była wizyta w budynku naszej szkoły. Po powitaniu przez pana dyrektora uczestnicy wymiany dyskutowali na temat stereotypów dotyczących Polski i Niemiec, a następnie wzięli udział w zajęciach sportowych, przeprowadzonych przez panią Mariolę Kordeusz.

Kolejne dni obfitowały w wyjazdy. W ciągu tygodnia zwiedziliśmy Pałac Herbsta, dzielnicę Księży Młyn i Cmentarz Żydowski w Łodzi, Żywe Muzeum  Porcelany w Ćmielowie, Sandomierz, Zamek Lubelski i stare miasto w Lublinie oraz Kazimierz Dolny.

Pożegnaliśmy się przy wspólnym ognisku, przy którym nie zabrakło śpiewu, muzyki i tańca. Po tak wielu wspólnych przeżyciach rozstanie nie było łatwe. Na szczęście w czerwcu znów się spotkamy. Tym razem w Ulm.

Dzisiaj w naszej szkole miała miejsce nietypowa lekcja języka angielskiego. Gościliśmy u siebie aktorów z teatru Wild West Theatre z Krakowa, którzy przedstawili spektakl "The Double-cross Dance". Całe przedstawienie było w języku angielskim, a po przedstawieniu uczniowie mogli porozmawiać z aktorami, również po angielsku. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie. W wydarzeniu brały udział klasy: 1a, 1b, 1c, 1d, 2c, 2d. Dziękujemy!

Kolejny Dzień Otwarty w Jedynce już za nami. Jak zawsze atmosfera była niepowtarzalna.

Dziękujemy, że byliście z nami! Zapraszamy we wrześniu :)