Szukaj

A A A

16 października 2018 r. w I LO rozpoczęliśmy obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę sadząc DĄB BARTEK JUNIOR . Drzewko posadziliśmy w ogródku szkolnym, gdzie kilka lat temu został także posadzony dąb papieski. Ponieważ 16 października przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, zapaliliśmy znicz przy dębie papieskim i zaśpiewaliśmy "Barkę" - ulubioną pieśń Jana Pawła II.

Klasa 3e świętowała klasowy dzień Chłopaka z małym opóźnieniem, bo 5 października. Ale warto było czekać - było smacznie, słonecznie i bardzo sympatycznie :) I to wszystko w pięknym i charakterystycznym dla Starachowic miejscu czyli na Szlakowisku. Polecamy!

Wszystkiego najlepszego Panowie!!

 

Mimo, że wszyscy już cieszymy się wakacjami wracamy jeszcze do wymiany z Ulm, która miała miejsce w ostatnim tygodniu roku szkolnego. Nasi uczniowie, pod opieką Pani Anny Karwackiej i Pani Anny Pająk, wyjechali do Ulm w ramach rewizyty do uczniów Kepler Gymnasium. W tym czasie zwiedzili między innymi Wiblingen, Ulmer Munster, Klasztor Maulbrunn oraz Karlsruhe w Zentrum für Kunst und Medien. Były też warsztaty pisania pismem runicznym, pieczenie i pizzy i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do galerii!

 

Fotorelacja z uroczystości

Dzisiaj już po raz czwarty rozegraliśmy szkolny turniej w bule (petanque), zorganizowany przez Panią Edytę Kaptur i Pana Wolszczaka. Mimo zbliżających się wakacji frekwencja była imponująca - turniej rozegrało 16 drużyn. Trzecie miejsce zajęła drużyna z kl. 1e w składzie: Przemysław Hamera, Jakub Sepiół i Klaudiusz Świątek. Drugie miejsce także przypadło kl. 1e, drużyna w składzie: Jakub Szwed, Mikołaj Majchrowski i Maciej Bachurski. Pierwsze miejsce zajęła drużyna nauczycieli w składzie: Przemysław Wolszczak, Edyta Kaptur i Katarzyna Serafin. Emocje sięgały zenitu, a turniej umilały nam wypieki uczennicy kl. 1e. Nagrody były równie smaczne - a były to bagietki. :)

11 czerwca klasa 2b wraz z opiekunami (ks. Mirosław Jakubiak, Pani Ewa Gmerek i Pan Maciej Ziewiec) udała się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Jak widać na zdjęciach pogoda i humory dopisywały!! Zapraszamy do galerii.

8 czerwca klasa Ia wraz z opiekunami p. Beatą Berlewicz i p. Anną Pająk uczestniczyła w ciekawej wycieczce przedmiotowej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Gombrowicza we Wsoli, gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat życia tego wybitnego pisarza i uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej. Następnym punktem wycieczki był wspaniały musical Cafe Sax w radomskim Teatrze Powszechnym, gdzie mieliśmy możliwość posłuchania najpopularniejszych piosenek A. Osieckiej w wybitnym wykonaniu aktorskim, między innymi K.Jamróz.

Dzisiaj w Jedynce odbyła się kolejna już impreza z serii Mam Talent. W tym roku było to wyjątkowe wydarzenie z dwóch powodów: do zabawy zaprosiliśmy także gimnazjalistów, a w organizację włączyła się Młodzieżowa Rada Miasta!! Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski, a koncert poprowadził przewodniczący SU – Konrad Wainberger. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła solistka Martyna Senderowska (Gimnazjum nr 4), II miejsce przypadło kolejnej solistce Karolinie Grudzień (Gimnazjum nr 4), natomiast III miejsce zajęła także solistka Julia Ostatek (Gimnazjum nr 2). W przeglądzie talentów licealnych wyróżnienia otrzymali – Kornelia Klepacz (solistka z kl. 2a) i duet z kl. 2e: Maria Kaniewska i Mikołaj Pożoga.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Dziś w naszej szkole gościliśmy na warsztatach z młodzieżą z 2d Pana Szymona Jarosza - kierownika architektury i planowania przestrzennego, Marcina Bednarczyka - architekta, i inspektora do planowania przestrzennego Pana Jana Huszno z Urzędu Miasta, którzy przybliżyli nam plany rozbudowy miasta i pozwolili nam wyrazić swoją wizję na temat planu przestrzennego Starachowic.

 

Pod takim tytułem odbyły się w naszej szkole dnia 19 kwietnia 2018 r., warsztaty europejskie. Warsztaty dla uczniów klas : 1C, 2C i 2D poprowadził Pan Karol Kaleta z Euro Desk Kielce. Celem warsztatów „Papiery do kariery” była nauka jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji w krajach Unii Europejskiej, poznać swoje mocne i słabe strony, oraz skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje. Zajęcia zostały zorganizowane przez Szkolny Klub Europejski, działający przy I LO.

W dniach 21-23 maja 2018 r. klasy 1e i 2e wraz z opiekunami (Przemysław Wolszczak, Milena Jabłońska, Rafał Sobieraj i Katarzyna Serafin) udały się na wycieczkę w Pieniny. Pierwszego dnia zdobyliśmy szczyt Trzy Korony. We wtorek przeszliśmy Wąwozem Homole, wjechaliśmy na Palenicę i próbowaliśmy wód leczniczych w Szczawnicy. Ostatniego dnia wyjazdu zwiedziliśmy zamek w Czorsztynie, mieliśmy rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim i zobaczyliśmy jak działa elektrownia w Czorsztynie. Pogoda i humory dopisywały nam każdego dnia. Zapraszamy do galerii. :)

Jak co roku podczas Festiwalu Nauki Starostwo Powiatowe przyznało nagrody dla uczniów osiągających sukcesy w różnych dziedzinach. Nagrody zostały wręczone przez Panią Starostę Danutę Krępę. Niezmiernie miło nam poinformować, że w tym roku w gronie laureatów znalazło się dwóch uczniów I LO. W kategorii naukowej nagrodę zdobył Bartłomiej Sikorski z kl. 2e (nagrodę odebrała wychowawczyni - Katarzyna Serafin, ponieważ Bartek przygotowuje się do Finału Olimpiady Matematycznej, który odbędzie się w przyszłym tygodniu), natomiast w kategorii społecznej nagrodę otrzymał Tomasz Niedziałek z kl. 3d.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

12 kwietnia już po raz kolejny odbył się Festiwal Nauki zorganizowany przez I LO, przy współpracy Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Starostwa Powiatowego. Festiwal był podzielony na dwie części. Pierwsza część były to prezentacje eksperymentów i sprzętu przygotowane przez szkoły, natomiast drugą częścią był Finał Konkursu Uczniowskich Prac Naukowych, przygotowanych przez szkoły gimnazjalne i licea. W gronie zwycięzców znalazły się następujące zespoły:

KATEGORIA LICEUM:
1 MIEJSCE - I LO - Klaudia Kopacz, Karolina Szara (opiekun Grażyna Senderowska)
2 MIEJSCE - I LO - Piotr Sulasz, Olaf Paluch (opiekun Witold Pawełczyk)
3 MIEJSCE - I LO - Jakub Dymiński, Cyprian Kozak (opiekun Witold Pawełczyk)

KATEGORIA GIMNAZJUM:
1 MIEJSCE - Gimnazjum Mirzec - Zuzanna Surdy i Monika Duś (opiekun Anna Surdy - Pacek)
2 MIEJSCE - Gimnazjum nr 1 - Ewelina Bryła, Martyna Ziewiec (opiekun Izabela Ponikowska)
3 MIEJSCE - Gimnazjum nr 1 - Mateusz Kozdęba, Filip Podwiak (opiekun Izabela Ponikowska)