Szukaj

A A A

W dniach od 18 września do 24 września odbyła się kolejna edycja wymiany polsko niemieckiej. Dwunastu uczniów naszej szkoły gościło w swoich domach  koleżanki i kolegów z Kepler-Gymnasium w Ulm. Koordynatorami spotkania były po stronie niemieckiej pani Anna Wagner i Petra Franz, a po stronie polskiej Anna Pająk i Anna Karwacka.

Był to tydzień niezwykle intensywny, pełen spotkań integracyjnych, wspólnych zabaw i wycieczek.

Gościom staraliśmy się pokazać jak najwięcej pięknych miejsc naszej bliższej i dalszej okolicy. Zadbaliśmy również o to, by spróbowali przysmaków polskiej kuchni, no i oczywiście by mogli doświadczyć  słynnej polskiej gościnności.

Atrakcji było naprawdę dużo. Zaczęło się od zwiedzania Muzeum Przyrody i Techniki, później była wizyta w budynku naszej szkoły. Po powitaniu przez pana dyrektora uczestnicy wymiany dyskutowali na temat stereotypów dotyczących Polski i Niemiec, a następnie wzięli udział w zajęciach sportowych, przeprowadzonych przez panią Mariolę Kordeusz.

Kolejne dni obfitowały w wyjazdy. W ciągu tygodnia zwiedziliśmy Pałac Herbsta, dzielnicę Księży Młyn i Cmentarz Żydowski w Łodzi, Żywe Muzeum  Porcelany w Ćmielowie, Sandomierz, Zamek Lubelski i stare miasto w Lublinie oraz Kazimierz Dolny.

Pożegnaliśmy się przy wspólnym ognisku, przy którym nie zabrakło śpiewu, muzyki i tańca. Po tak wielu wspólnych przeżyciach rozstanie nie było łatwe. Na szczęście w czerwcu znów się spotkamy. Tym razem w Ulm.