Images-loading

/ wtorek, 06, luty 2018

Bartłomiej Sikorski z kl. 2e zakwalifikował się do zawodów doświadczalnych etapu okręgowego 67 Olimpiady Fizycznej, które odbędą się 18.02.2018 r. w Częstochowie. Jest jednym z trzech uczniów z województwa świętokrzyskiego. Opiekunem Bartka jest Pan Przemysław Wolszczak. Warto przypomnieć, że Bartek, wraz z Piotrem Dądą zakwalifikował się także do II stopnia LXIX Olimpiady Matematycznej, który odbędzie się już w ten weekend. Jest to naprawdę ogromny sukces! Gratulacje!

Życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!!!

/ wtorek, 06, luty 2018

Dobre wieści!
Ewelina Graba, uczennica klasy 2a, zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Opiekunką Eweliny jest Pani Beata Berlewicz.  Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!

/ piątek, 26, styczeń 2018

Dobra passa I Liceum Ogólnokształcącego trwa nadal. Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie Jedynki – Piotr Dąda i Bartłomiej Sikorski (uczniowie klasy 2e o profilu matematyczno- fizycznym) zostali dopuszczeni do II stopnia LXIX Olimpiady Matematycznej. Jest to duży sukces, ponieważ Olimpiada ta należy do najtrudniejszych. Kolejny etap odbędzie się w Łodzi w dniach 9-10 lutego.

Chłopakom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!!

/ środa, 24, styczeń 2018

Piękny sukces Kasi Bidzińskiej z klasy 3a o profilu humanistyczno-lingwistycznym. Tegoroczna stypendystka Prezesa Rady Ministrów z powodzeniem przeszła przez etap pisemny eliminacji okręgowych Olimpiady Historycznej, kwalifikując się do etapu ustnego. Opiekunem Kasi jest Pan Robert Słoka. Dalszy ciąg olimpijskich zmagań już w najbliższy piątek.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

/ czwartek, 11, styczeń 2018

Trzech uczniów w gronie laureatów.

Po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki odnieśli duży sukces w Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym na poziomie rozszerzonym.

Bardzo dobrze zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności matematyczne uczniowie matematyczno – fizycznej klasy III e:

II miejsce w kategorii A zajął Mateusz Kozłowski,

III miejsce w kategorii A zajął Mikołaj Turczyk,

III miejsce w kategorii C uzyskał Dawid Baradziej.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się na uroczystej gali 6 stycznia 2018 r. w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Sukcesy w Matematycznym Maratonie Maturalnym świadczą o dobrym przygotowaniu do egzaminu maturalnego.  Laury podopiecznych bardzo cieszą opiekunkę uczniów panią Joannę Pucułek.

GRATULACJE DLA UCZNIÓW I PANI OPIEKUN!!

/ wtorek, 09, styczeń 2018

Gratulacje dla Czarka Walkiewicza i Julii Kusiak z klasy II D za wyróżnienie w VII Konkursie Kolęd i Pastorałek w Językach Romańskich! Przy akompaniamencie Czarka, Julia zaśpiewała Cichą Noc w mieszanej wersji językowej francusko - włoskiej. Opiekunem uczniów była Pani Edyta Kaptur (nauczyciel języka francuskiego w I LO).

BRAWO DLA NICH!

/ środa, 13, grudzień 2017

KOLEJNY SUKCES UCZNIA JEDYNKI

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy 2e - Janek Wawszczak przeszedł do etapu okręgowego XXV Olimpiady Informatycznej. Jest to duży sukces, ponieważ Olimpiada Informatyczna należy do tych najtrudniejszych.

GRATULUJEMY JANKOWI I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH ETAPACH!!

/ środa, 06, grudzień 2017

Gratulacje dla Mikołaja Lisowskiego, ucznia klasy 2 C, który otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotograficznym 'BLEU BLANC ROUGE ÇA BOUGE' . Konkurs został zorganizowany przez sekcję dwujęzyczną ZSP nr 2 w Gdyni pod patronatem Instytutu Francuskiego. Ocenie podlegały zdjęcia, na których widnieją trzy charakterystyczne dla Francji kolory i ruch. Zdjęcia miały przywodzić na myśl francuska cywilizację i kulturę.

/ poniedziałek, 26, czerwiec 2017

Najlepsi w konkursie poetyckim

19 czerwca br. został rozstrzygnięty XVI Konkurs Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”.

Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni! Zwyciężyła Justyna Serwicka z kl. 1a, II miejsce zajęła Ewelina Graba również z kl. 1a, zaś III – Konrad Adamczyk z kl. 2b. Wszyscy nagrodzeni to podopieczni pani Beaty Berlewicz. Wyróżnienia otrzymały: Dominika Łodej i Monika Grzelka z kl. 1b, uczennice pani Moniki Moskal.

Gratulujemy!

/ wtorek, 13, czerwiec 2017

Mimo, że koniec roku szkolnego za pasem, nasi uczniowie nie próżnują i znów deklasują rywali w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach i Uniwersytet Śląski. I miejsce zdobyła uczennica kl. 2a - Katarzyna Bidzińska (opiekun Pani Anita Utnik-Wawszczak), natomiast wyróżnienia przypadły uczennicom klasy 1a - Magdalenie Lipce i Ewelinie Grabie (opiekun Pani Beata Berlewicz). Jest to konkurs, w którym nasi uczniowie corocznie odnoszą sukcesy i tak też było i w tym roku.

Serdecznie gratulujemy!

/ niedziela, 04, czerwiec 2017

Karol Kudliński finalistą etapu centralnego Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1768–1864. Od Konfederacji Barskiej – do Powstania Styczniowego. Za wolność Waszą i naszą.” !
Konkurencje ogólnopolskiego finału prestiżowej, interdyscyplinarnej olimpiady przeprowadzono w Warszawie w dniach 1-3 czerwca. 49 uczestników wyłonionych w kolejnych etapach eliminacji weryfikowało swoją wiedzę i umiejętności w dziewięciu konkurencjach: 1.Geografia militarna. 2.Eksponat muzealny. 3. Malarstwo batalistyczne i portretowe. 4. Broń i barwa. 5. Film. 6. Literatura i poezja. 7. Warszawa. 8. Pieśń. 9. Oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie.
Uroczyste podsumowanie olimpiady odbyło się w Szkole Podchorążych w Łazienkach Królewskich, tam gdzie zaczęło się powstanie listopadowe.
Karol, oprócz niewątpliwej satysfakcji, uzyskał możliwość dostania się na każdy z wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniana jest historia.

Opiekunem Karola był Pan Robert Słoka.

Gratulacje!!!