Images-loading

/ wtorek, 11, październik 2011

I LO im. T. Kościuszki znów w czołówce !!!

 

W dniu 23 września br. w Starachowicach, na terenie Ośrodka Harcerskiego „LUBIANKA” odbyły się V Jubileuszowe Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze pod hasłem -

 „Bezpiecznie na drogach – razem dla 112”

 O puchar Starosty Starachowickiego

 W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, nasze liceum reprezentowane było przez dwa zespoły (drużyny). Uczniowie tych grup, w większości byli reprezentantami Młodzieżowej Drużyny Ratowniczo-Medycznej, działającej przy I L. O. od ponad czterech lat.

More Details

/ środa, 08, czerwiec 2011

Lista laureatów i finalistów konkursów tematycznych

Rok szkolny 2010/2011
Łukasz Malinowski Laureat IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”;
II miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Orła WRONa nie pokona”
(opiekun: Robert Słoka);
Jakub Olesiński Laureat Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”
Ewa Babicka I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak)
Kinga Fulara laureatka III Ogólnopolskiego Konkursu „Poezja łączy ludzi – Mój ulubiony wiersz”
(opiekun: Beata Berlewicz)
Karolina Bojara I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Obraz a słowo” - kategoria obcojęzyczna: język rosyjski
(opiekun: Monika Moskal)
Karolina Skrzydło III miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Przyroda Moja Miłość”
(opiekun: Grażyna Senderowska)
Bartłomiej Koniarz Wyróżnienie dla pracy badawczej na etapie okręgowym XL Olimpiady Biologicznej
(opiekun: Elwira Bieżanek)
Mateusz Kołodziej,
Małgorzata Maksymow,
Marta Orczyk,
Agata Słyk,
Bartłomiej Wroński
Wyróżnienie w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Przyroda Moja Miłość”
(opiekun: Grażyna Senderowska)
Kinga Sławińska III miejsce w etapie wojewódzkim VIII Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko – Planeta”
(opiekun: Grażyna Senderowska)
Iwona Zięba,
Joanna Olejko
wyróżnienie w etapie wojewódzkim VIII Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko–Planeta”
(opiekun: Elwira Bieżanek)
Iga Gruca,
Julia Brzozowska,
Aleksandra Siwierska,
Paulina Madejska,
Aneta Bujnowska,
Martyna Bonio,
Agata Słyk,
Piotr Zarzycki,
Marcin Bębas,
Aleksandra Gorczyca,
Katarzyna Chaba,
Patrycja Serwicka,
Marta Nosowicz
Wyróżnienie w etapie wojewódzkim VIII Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko–Planeta”
(opiekun: Grażyna Senderowska)
Rok szkolny 2009/2010:
Anna Lech
Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Frankofonia w sztuce”
(opiekun: Edyta Kaptur).
Marcin Słoka
VII miejsce w II Świętokrzyskim Konkursie Języka Niemieckiego
(opiekun: Joanna Pawelec).
Irmina Rozwadowska
X miejsce w II Świętokrzyskim Konkursie Języka Niemieckiego
(opiekun: Anna Karwacka).

 

 

 

 

Rok szkolny 2008/2009:
Jakub Olesiński I miejsce w konkursie filmowym „Bezpieczni na drogach”
(opiekun: Janusz Bębas).
Monika Fulara I miejsce w konkursie filmowym „Bezpieczni na drogach”
(opiekun: Janusz Bębas).
Katarzyna Głuszek I miejsce w konkursie filmowym „Bezpieczni na drogach”
(opiekun: Janusz Bębas).



Rok szkolny 2007/2008:
Marzena Wójcik III miejsce w ogólnopolskim finale Konkursu Wiedzy o Cystersach
(opiekun: ks. Wojciech Dobczyński).
Paweł Libera Etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”
(opiekun: Bohdan Izak).
Aleksander Głuszek Etap wojewódzki XV Konkursu Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności
(opiekun: Janusz Bębas).
Maciej Szwed Etap wojewódzki XV Konkursu Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności
(opiekun: Janusz Bębas).
Maciej Szwed Zwycięstwo w etapie rejonowym XXXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego turnieju turystyczno krajoznawczego
(opiekun: Zofia Jarosz).
Barbara Stanecka Zwycięstwo w etapie rejonowym XXXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego turnieju turystyczno krajoznawczego
(opiekun: Zofia Jarosz).
Anna Stanecka Zwycięstwo w etapie rejonowym XXXVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego turnieju turystyczno krajoznawczego
(opiekun: Zofia Jarosz).
Barbara Stanecka Trzecie w miejsce w II mistrzostwach powiatu starachowickiego w marszu na orientacje INO w kategorii seniorzy
(opiekun: Zofia Jarosz).
Maciej Szwed Trzecie w miejsce w II mistrzostwach powiatu starachowickiego w marszu na orientacje INO w kategorii seniorzy
(opiekun: Zofia Jarosz).
Daniel Topolski Trzecie w miejsce w II mistrzostwach powiatu starachowickiego w marszu na orientacje INO w kategorii seniorzy
(opiekun: Zofia Jarosz).
Administracja szkolnej strony internetowej Drugie miejsce w Polsce w konkursie na najlepszą szkolną stronę internetową webska
(opiekun: ).



Rok szkolny 2006/2007:
Bartosz Chmiel Laureat ogólnopolskiego konkursu „Kiedy ludziom zamyka się usta” zorganizowanego przez Amnesty International.
Anna Gronkowska I miejsce w kategorii literackiej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Beata Berlewicz).
Anna Stanecka Wyróżnienie w kategorii wiedzy o regionie IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Beata Berlewicz).
Marta Kornaś Wyróżnienie w Wojewódzki Konkursie Polonistycznym poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi
(opiekun: Beata Berlewicz).
Rok szkolny 2005/2006:
Karolina Bodzioch, Artur Adamczyk – I miejsce w Turnieju Szkół o tytuł najlepszego humanisty wśród matematyków zorganizowanego w ramach VI Kieleckiego Festiwalu Nauki
(opiekun: Joanna Pucułek).
Artur Adamczyk – I miejsce w Interdyscyplinarnym Konkursie Matematycznym „Igraszki geometryczne na płaszczyĄnie”
(opiekun: Joanna Pucułek).
Karolina Bodzioch – wyróżnienie w Interdyscyplinarnym Konkursie Matematycznym „Igraszki geometryczne na płaszczyĄnie”
(opiekun: Joanna Pucułek).
Magdalena Adamczyk – nagroda II stopnia w Konkursie „Wygraj swoje życie w Europie”
(opiekun: Monika Moskal).
Magdalena Adamczyk – uczestniczka eliminacji centralnych Europejskiego Konkursu Szkolnego „Europa w szkole”
(opiekun: Monika Moskal).
Anna Gronkowska – III miejsce w kategorii literackiej III Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego zorganizowanego w ramach obchodów roku Stefana Żeromskiego
(opiekun: Beata Berlewicz).
Katarzyna Gądek, Monika Sierpień – uczestniczki finału Olimpiady Języka Angielskiego zorganizowanej przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych z Ostrowca Św.
(opiekun: Małgorzata Skóra).
Amanda Ławska, Milena Florczak – wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach
(opiekun: Anita Utnik - Wawszczak).
Daniel Mirecki – laureat konkursu Politechniki Gdańskiej „Indeks wcześniej”
(opiekun: Elżbieta Orzechowska-Garbarz).
Piotr Grudniewski – laureat konkursu "Wygraj swoje życie w Europie" - wizyta studyjna w Brukseli
(opiekun: Edyta Kornaś).



Rok szkolny 2004/2005:
Milena Florczak – I miejsce w kategorii klas drugich w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach
(opiekun: Anita Utnik - Wawszczak).
Maria Zaborska – III miejsce w kategorii klas drugich w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach (opiekun: Anita Utnik - Wawszczak).
Aleksandra Orkisz – wyróżnienie w kategorii klas trzecich w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach (opiekun: Anita Utnik - Wawszczak).
Sławomir Poloczek – uczestnik III etapu (rejonowego) ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Cedyni do Orszy (972 – 1514) (opiekun: Bohdan Izak).
Marcin Gołębiowski – laureat Konkursu Wiedzy o Solidarności (opiekun: Robert Słoka). Łukasz Więckiewicz, Anna Czerwińska – finaliści I Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego „Wody Ziemi, dorzecza Kamiennej” (opiekunowie: Zofia Jarosz i Marek Przygoda).
Aleksandra Malinowska, Zbigniew Barański – VI miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Krajoznawczym o Regionie Świętokrzyskim „Moja Mała Ojczyzna” (opiekun: Marek Przygoda).
Maciej Wolski, Marta Wolska, Dariusz Zielonka, Katarzyna Gądek – finaliści ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego (opiekunowie: Anna Kozłowska, Małgorzata Skóra).
Agata Pawelec – I miejsce w powiatowym konkursie „Woda darem natury” (opiekun: Zofia Jarosz).




Rok szkolny 2003/2004:
Katarzyna Głowacka, Marcin Mandziak – zdobywcy równorzędnego II miejsca w kategorii standard w finale Zawodów Matematycznych „Świat liczb i funkcji” (opiekunki: Joanna Pucułek i Joanna Głuszek).
Aleksandra Orkisz – II miejsce w kategorii klas drugich w VIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach (opiekun: Anita Utnik - Wawszczak).
Karolina Ożdżyńska – II miejsce w kategorii klas czwartych w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach (opiekun: Beata Berlewicz).
Adriana TuĄnik - wyróżnienie w kategorii klas drugich w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach (opiekun: Anita Utnik - Wawszczak).
Iwona Łęcka, Anna Warzecha, Monika Kubrak, Agnieszka Kozieł, Katarzyna Gądek
- laureatki Olimpiady Języka Angielskiego zorganizowanej przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych z Ostrowca Św. (opiekunowie: Aneta Grodziecka, Piotr Michta).
Katarzyna Głowacka, Agnieszka Zięba – II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym im. K.I. Gałczyńskiego (opiekun: Anita Utnik – Wawszczak).
Maciej Kiwak – wyróżnienie w Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko” (opiekunka: Elżbieta Orzechowska - Garbarz).



Rok szkolny 2002/2003:
Aleksandra Orkisz - wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach (opiekun: Anita Utnik - Wawszczak).
Piotr Ziewiec - wyróżnienie w konkursie literackim zorganizowanym przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty (opiekun: Anita Utnik - Wawszczak).
   



Rok szkolny 2000/2001:
Grzegorz Gonciarz, Dariusz Kołaczek - IV miejsce w ogólnopolskim konkursie na stronę www "Nasz powiat" (opiekun: Dariusz Lipiec).
Marcin Mirecki - IV miejsce w ogólnopolskim konkursie na wykonanie strony www "Osobliwości mojej miejscowości" (opiekun: Dariusz Lipiec).
Paweł Zieja - V miejsce w ogólnopolskim konkursie na wykonanie strony www "Osobliwości mojej miejscowości" (opiekun: Beata Osińska).
Paweł Kończak, Katarzyna Zięba, Łukasz Maj - wyróżnienie ogólnopolskim konkursie na wykonanie strony www "Osobliwości mojej miejscowości" (opiekun: Beata Osińska i Dariusz Lipiec).
Michał Kowalski, Maciej Cisowski - uczestnicy finału ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie w Gdańsku (opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Kinga Maciąg - IV miejsce w wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (opiekun: Barbara Noga).
Dawid Mania - V miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Obronnej (opiekun: Stanisław Zielonka).
Karolina Augustyniak - wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach (opiekun: Anna Aplas -Walkiewicz).

 

/ środa, 01, czerwiec 2011

W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta” organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego po raz kolejny  z powodzeniem uczestniczyła grupa młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Konkurs obejmował dwie kategorie: TEST i PRACA INDYWIDUALNA. Test konkursowy składał się z pytań z zakresu wiedzy o przyrodzie Polski, pytań dotyczących przyrody, biologii, ochrony środowiska oraz części opisowej. W tej kategorii III miejsce w województwie zajęła Kinga Sławińska(kl. III b), a szczególnie wyróżniona została Iga Gruca (kl. I b). Ponadto wyróżnienia otrzymali: Brzozowska Julia(kl. III b), Siwierska Aleksandra (kl. III b), Madejska Paulina(kl. III b)-opiekunką wyżej wymienionych uczniów jest mgr Grażyna Senderowska, oraz Iwona Zięba(kl.II b) -opiekunka mgr Elwira Bieżanek.

 

W kategorii prac indywidualnych na temat: „Patrzę, podziwiam, poznaję, chronię - uroki otaczającej nas przyrody” sukces osiągnęła Bujnowska Aneta (kl. I f) - praca szczególnie wyróżniona na szczeblu wojewódzkim. Opiekunką uczennicy jest mgr Grażyna Senderowska. Ponadto wyróżniono prace 9. uczniów. Opiekunką ośmiu uczniów jest mgr Grażyna Senderowska .Są to następujący uczniowie: Bonio Martyna(kl. III b) , Słyk Agata(kl. III b), Zarzycki Piotr(kl. I b), Bębas Marcin(kl. I b), Gorczyca Aleksandra(kl. III b), Chaba Katarzyna(kl. I b), Serwicka Patrycja(kl. I b) Nosowicz Marta(kl. I a). Opiekunką jednej uczennicy. mgr Elwira Bieżanek, i jest to: Olejko Joanna(kl. II g).

/ wtorek, 17, maj 2011

W dniu 19 kwietnia 2011 roku w Starachowicach, w Sali „Olimpia” Urzędu Miasta odbyły się XIX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża – etap rejonowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  W mistrzostwach uczestniczyło 5 zespołów reprezentujących szkoły z terenu naszego miasta. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowali uczniowie z klasy II b :

Iwona Zięba – kapitan
Magdalena Piórkowska
Klaudia Ołownia
Paweł Dziemba

W rezerwie: Paulina Ponikowska i Natalia Śpiewak.

Obserwatorzy: Magdalena Warzecha i Hubert Syst.

More Details

/ piątek, 06, maj 2011

Miło nam poinformować, że uczennice naszego liceum znalazły się w gronie laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury.  Ewa Babicka (kl. IIIC) zdobyła II miejsce, a Agnieszka Pastuszka (także z kl. IIIC) miejsce III. Opiekunem dziewcząt była pani Anita Utnik-Wawszczak. Warto podkreślić, że do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 423 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

/ piątek, 06, maj 2011

Miło nam poinformować, że uczennice naszego liceum znalazły się w gronie laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury.  Ewa Babicka (kl. IIIC) zdobyła II miejsce, a Agnieszka Pastuszka (także z kl. IIIC) miejsce III. Opiekunem dziewcząt była pani Anita Utnik-Wawszczak. Warto podkreślić, że do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 423 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

/ piątek, 04, luty 2011

Lista laureatów, finalistów i uczestników
ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych:

Luty i marzec to czas, który dla wielu upływa pod znakiem olimpijskich i konkursowych zmagań. Jedni sposobią się do udziału w etapie centralnym, inni szlifują formę przed etapem rejonowym, jeszcze inni podsumowują już swoje tegoroczne dokonania.
Wszystkim, którzy zakończyli już swój udział w konkursowych zmaganiach szczerze gratulujemy doniesionych sukcesów. Tym zaś, którzy weryfikować będą swoją wiedzę i umiejętności w kolejnych etapach olimpiad i konkursów życzymy wytrwałości i sukcesów!
Dotychczasowy bilans naszych dokonań prezentuje się następująco:

More Details

/ poniedziałek, 15, listopad 2010

28 października 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody XVII ogólnopolskiego konkursu „Przyroda moja miłość”. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie umiejętności dostrzegania i opisywania zjawisk przyrodniczych, rozwijanie wrażliwości i zainteresowania przejawami świata natury i świata wytworów człowieka.

More Details

/ wtorek, 08, czerwiec 2010

Lista sukcesów, które stały się udziałem uczniów I LO
w konkursach recytatorskich, wokalnych i plastycznych

Rok szkolny 2009/2010:
Anna Lech Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Frankofonia w sztuce”
(opiekun: Edyta Kaptur).

Aleksandra Gronostaj

III miejsce w eliminacjach wojewódzkich XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie- Gdańsk 2010
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Magdalena Kornaś III miejsce w eliminacjach wojewódzkich XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie- Gdańsk 2010
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Ewa Babicka Laureatka XV Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
 

Rok szkolny 2008/2009:

Jan Szwagierzak Konkurs „Inspirowane Herbertem”- I miejsce
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Sylwia Sawicka XIV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej - wyróżnienie
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Damian Borowski XIV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej - laureat
(opiekun: Beata Berlewicz).
Patrycja Kądziela XV Ogólnopolski Konkurs Literacki- III miejsce w kraju
(opiekun: Grażyna Senderowska).
Sylwia Pastuszka XV Ogólnopolski Konkurs Literacki- wyróżnienie I stopnia
(opiekun: Grażyna Senderowska).
 
Rok szkolny 2007/2008:
Karolina Chruszczewska II miejsce w kategorii plastycznej V Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Beata Berlewicz).
Adrian Dudek II miejsce w kategorii plastycznej V Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Monika Moskal).
Artur Obara II miejsce w kategorii plastycznej V Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Monika Moskal).
Miłosz Bidziński Laureat XIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Aleksandra Bzymek Laureat XIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Monika Moskal).
Sylwia Sawicka Wyróżnienie w XIII Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Damian Borowski Wyróżnienie w XIII Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej
(opiekun: Beata Berlewicz).
 
Rok szkolny 2006/2007:
Karolina Chruszczewska Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Beata Berlewicz).
Sylwia Górka Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Sylwia Jagieła Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Paulina Osiak Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Anna Wróbel Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Olga Ochyńska Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Aleksandra Nojek Laureatka XII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Aleksandra Zawłocka Laureatka XII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
 
Rok szkolny 2005/2006:
Sylwia Górka III miejsce w kategorii plastycznej III Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego zorganizowanego w ramach obchodów roku Stefana Żeromskiego
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Hubert Michalski laureat XI Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Marta Gotlib II miejsce w finale diecezjalnym VI Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”
(opiekun: Beata Berlewicz).
Aleksandra Nojek II miejsce w VI Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel Anioł”
(opiekun: Anna Aplas–Walkiewicz).
Iga Nowak III miejsce w VI Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel Anioł”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Adriana Kupczak wyróżnienie w XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Regionalnej
(opiekun: Monika Moskal).
Katarzyna Staniszewska III miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
 
Rok szkolny 2004/2005:
Marta Gotlib I miejsce w V Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej i II miejsce w II Diecezjalnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją ojczyznę”
(opiekun: Beata Berlewicz).
Ilona Strzałkowska I miejsce w X Recytatorskim Konkursie Poezji Religijnej w Starachowicach
Adriana Kupczak II miejsce w V Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój Przyjaciel Anioł”; uczestniczka finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej
(opiekun: Monika Moskal).
Anna Halczak I miejsce w V Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój Przyjaciel Anioł”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Artur Adamczyk laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Regionalnej.
 
Rok szkolny 2003/2004:
Magdalena Siwierska II miejsce w IV Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”
(opiekun: Ewa Gawlik).
Beata Charczuk III miejsce w IV Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”
(opiekun: Beata Berlewicz).
Marta Gotlib laureatka IX Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej i I Diecezjalnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją ojczyznę”
(opiekun: Beata Berlewicz).
Dorota Orzeł II miejsce w konkursie plastycznym „Jesienna ikebana” zorganizowanym przez Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska starostwa powiatowego
(opiekun: Beata Berlewicz).
Sława Jabłońska I miejsce w kategorii szkół średnich w konkursie plastycznym „Krajobrazy Powiatu Starachowickiego”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
 
Rok szkolny 2002/2003:
Milena Biesaga i Joanna Lisowska uczestniczki III Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie
Joanna Lisowska laureatka VIII konkursu recytatorskiego poezji religijnej
(opiekun: Ilona Traczyk).
Beata Charczuk wyróżnienie w VIII konkursie recytatorskim poezji religijnej
(opiekun: Beata Berlewicz).
 
Rok szkolny 2001/2002:
Joanna Lisowska uczestniczki finału ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Regionalnej
(opiekun: Ilona Traczyk).
Karolina Ożdżyńska (opiekun: Ilona Traczyk).
Milena Biesaga I miejsce w VII Recytatorskim Konkursie Poezji Religijnej
(opiekun: Ilona Traczyk).
Sylwia Suwczyńska I miejsce w II Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
 
Rok szkolny 2000/2001:
Agnieszka Jasiak I miejsce w I Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”.
 
Rok szkolny 1999/2000:
Anna Sadło I miejsce w wojewódzkim w Konkursie Poezji Chrześcijańskiej
Małgorzata Ofman I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Regionalnej, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Leopolda Staffa, wyróżnienie w XLV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
Urszula Kowalczyk laureatka Międzywojewódzkiego Turnieju Literatury Regionalnej.
 
Rok szkolny 1998/1999:
Małgorzata Ofman III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Literatury Współczesnej i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
Dominik Wojciechowski I miejsce w Międzywojewódzkim Turnieju Poezji Regionalnej i wyróżnienie w eliminacjach regionalnych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
 
Rok szkolny 1996/1997:
Radosław Kucharczyk uczestnik finału XV Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Francuskiej w Bydgoszczy
(opiekun: Józef Lićwinko).

Strona 11 z 11