Images-loading

/ poniedziałek, 15, listopad 2010

28 października 2010 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody XVII ogólnopolskiego konkursu „Przyroda moja miłość”. Celem konkursu jest m.in. rozwijanie umiejętności dostrzegania i opisywania zjawisk przyrodniczych, rozwijanie wrażliwości i zainteresowania przejawami świata natury i świata wytworów człowieka.

More Details

/ wtorek, 08, czerwiec 2010

Lista sukcesów, które stały się udziałem uczniów I LO
w konkursach recytatorskich, wokalnych i plastycznych

Rok szkolny 2009/2010:
Anna Lech Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Frankofonia w sztuce”
(opiekun: Edyta Kaptur).

Aleksandra Gronostaj

III miejsce w eliminacjach wojewódzkich XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie- Gdańsk 2010
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Magdalena Kornaś III miejsce w eliminacjach wojewódzkich XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie- Gdańsk 2010
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Ewa Babicka Laureatka XV Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
 

Rok szkolny 2008/2009:

Jan Szwagierzak Konkurs „Inspirowane Herbertem”- I miejsce
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Sylwia Sawicka XIV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej - wyróżnienie
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Damian Borowski XIV Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej - laureat
(opiekun: Beata Berlewicz).
Patrycja Kądziela XV Ogólnopolski Konkurs Literacki- III miejsce w kraju
(opiekun: Grażyna Senderowska).
Sylwia Pastuszka XV Ogólnopolski Konkurs Literacki- wyróżnienie I stopnia
(opiekun: Grażyna Senderowska).
 
Rok szkolny 2007/2008:
Karolina Chruszczewska II miejsce w kategorii plastycznej V Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Beata Berlewicz).
Adrian Dudek II miejsce w kategorii plastycznej V Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Monika Moskal).
Artur Obara II miejsce w kategorii plastycznej V Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Monika Moskal).
Miłosz Bidziński Laureat XIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Aleksandra Bzymek Laureat XIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Monika Moskal).
Sylwia Sawicka Wyróżnienie w XIII Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Damian Borowski Wyróżnienie w XIII Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej
(opiekun: Beata Berlewicz).
 
Rok szkolny 2006/2007:
Karolina Chruszczewska Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Beata Berlewicz).
Sylwia Górka Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Sylwia Jagieła Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Paulina Osiak Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Anna Wróbel Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Olga Ochyńska Wyróżnienie w kategorii plastycznej IV Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego
(opiekun: Anita Utnik-Wawszczak).
Aleksandra Nojek Laureatka XII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Aleksandra Zawłocka Laureatka XII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
 
Rok szkolny 2005/2006:
Sylwia Górka III miejsce w kategorii plastycznej III Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego zorganizowanego w ramach obchodów roku Stefana Żeromskiego
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Hubert Michalski laureat XI Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Marta Gotlib II miejsce w finale diecezjalnym VI Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”
(opiekun: Beata Berlewicz).
Aleksandra Nojek II miejsce w VI Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel Anioł”
(opiekun: Anna Aplas–Walkiewicz).
Iga Nowak III miejsce w VI Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel Anioł”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Adriana Kupczak wyróżnienie w XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Regionalnej
(opiekun: Monika Moskal).
Katarzyna Staniszewska III miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
 
Rok szkolny 2004/2005:
Marta Gotlib I miejsce w V Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej i II miejsce w II Diecezjalnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją ojczyznę”
(opiekun: Beata Berlewicz).
Ilona Strzałkowska I miejsce w X Recytatorskim Konkursie Poezji Religijnej w Starachowicach
Adriana Kupczak II miejsce w V Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój Przyjaciel Anioł”; uczestniczka finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej
(opiekun: Monika Moskal).
Anna Halczak I miejsce w V Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój Przyjaciel Anioł”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
Artur Adamczyk laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Regionalnej.
 
Rok szkolny 2003/2004:
Magdalena Siwierska II miejsce w IV Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”
(opiekun: Ewa Gawlik).
Beata Charczuk III miejsce w IV Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”
(opiekun: Beata Berlewicz).
Marta Gotlib laureatka IX Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej i I Diecezjalnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją ojczyznę”
(opiekun: Beata Berlewicz).
Dorota Orzeł II miejsce w konkursie plastycznym „Jesienna ikebana” zorganizowanym przez Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska starostwa powiatowego
(opiekun: Beata Berlewicz).
Sława Jabłońska I miejsce w kategorii szkół średnich w konkursie plastycznym „Krajobrazy Powiatu Starachowickiego”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
 
Rok szkolny 2002/2003:
Milena Biesaga i Joanna Lisowska uczestniczki III Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie
Joanna Lisowska laureatka VIII konkursu recytatorskiego poezji religijnej
(opiekun: Ilona Traczyk).
Beata Charczuk wyróżnienie w VIII konkursie recytatorskim poezji religijnej
(opiekun: Beata Berlewicz).
 
Rok szkolny 2001/2002:
Joanna Lisowska uczestniczki finału ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Regionalnej
(opiekun: Ilona Traczyk).
Karolina Ożdżyńska (opiekun: Ilona Traczyk).
Milena Biesaga I miejsce w VII Recytatorskim Konkursie Poezji Religijnej
(opiekun: Ilona Traczyk).
Sylwia Suwczyńska I miejsce w II Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”
(opiekun: Anna Aplas-Walkiewicz).
 
Rok szkolny 2000/2001:
Agnieszka Jasiak I miejsce w I Starachowickim Konkursie Poezji Chrześcijańskiej „Mój przyjaciel anioł”.
 
Rok szkolny 1999/2000:
Anna Sadło I miejsce w wojewódzkim w Konkursie Poezji Chrześcijańskiej
Małgorzata Ofman I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Regionalnej, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Leopolda Staffa, wyróżnienie w XLV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
Urszula Kowalczyk laureatka Międzywojewódzkiego Turnieju Literatury Regionalnej.
 
Rok szkolny 1998/1999:
Małgorzata Ofman III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Literatury Współczesnej i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
Dominik Wojciechowski I miejsce w Międzywojewódzkim Turnieju Poezji Regionalnej i wyróżnienie w eliminacjach regionalnych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
 
Rok szkolny 1996/1997:
Radosław Kucharczyk uczestnik finału XV Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Francuskiej w Bydgoszczy
(opiekun: Józef Lićwinko).

Strona 12 z 12