Start Z życia szkoły Wydarzenia III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/ilotst/domains/lo1.starachowice.pl/public_html/plugins/content/jwsig.php on line 78
III Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Email
środa, 24 kwietnia 2013 18:18

Rozśpiewany „Kościuszko”

W I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki odbył się już po raz trzeci Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Śpiewano piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego, pana Andrzeja Matyni, który zaszczycił nas swoją obecnością i uroczyście otworzył festiwal.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych ze Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Końskich i Kielc. Uczestnicy rywalizowali w 4 kategoriach językowych. Piosenki wykonywane w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i rosyjskim oceniało jury, w skład którego weszli nauczyciele języków obcych z zaproszonych szkół.

Uczestnicy prezentowali się wspaniale, ale wygrać mogli tylko nieliczni. I miejsce w kategorii język angielski zajęła Kamila Musiał z I LO im KEN w Końskich, w kategorii język francuski: Izabela Stompór z I LO w Starachowicach, w kategorii język niemiecki: Judyta Nowak z I LO im. KEN w Końskich i w kategorii język rosyjski uczennica I LO w Starachowicach, Marcelina Wasil.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu komputerowego oraz upominki książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach, szkołę językową Guliwer z Ostrowca Świętokrzyskiego, wydawnictwa Omega, WSiP i Pearson i instytuty języków obcych, m.in. Instytut Goethego w Krakowie. O prawidłowy przebieg konkursu i znakomitą atmosferę w czasie jego trwania zadbali prowadzący – Anna Pastuszka i Natalia Oświecińska, uczennice klasy IE i ID z I LO.