Szukaj

  • Szkoła Ludzi sukcesu

    Kształcimy ludzi sukcesu.

  • Kontakt
     
  • Rekrutacja

    2021

A A A

Wycieczka do Warszawy

 

 

6. października 2015 r. uczniowie klas III c, III d i II d. mieli okazję poznać Warszawę w czasie wycieczki organizowanej przez panią Annę Kozłowską, pana Pawła Zielińskiego i pana Macieja Ziewca. Głównym celem wycieczki były Łazienki Królewskie oraz Sejm.

Pierwszym punktem podróży były Łazienki. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ich historią, zwiedzać, a przede wszystkim podziwiać przepiękne, jesienne widoki.

Mieli również niepowtarzalną okazję kontaktu ze sztuką.

Pomnik Jana III Sobieskiego

Rzeźba rzymskiej bogini w Starej Oranżerii

Pomnik Fryderyka Chopina

Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi :)

 

Kolejnym etapem wycieczki było wejście do Sejmu przy ul. Wiejskiej. Po kontroli uczniowie mogli wejść do budynku Izby Niższej pod opieką sympatycznej pani przewodnik, która objaśniała im zasady pracy tej instytucji, pokazywała i opowiadała historie dotyczące jej przeszłości. Młodzież została również zapoznana z przebiegiem obrad i posiedzeń poselskich. Jako że klasa III c jest klasą humanistyczną, nie obyło się bez drobnego testu z wiedzy o Sejmie.

A potem już tylko czas wolny i w miasto :-)

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Uczniowie oraz opiekunowie zgodnie doszli do wniosku, że mimo zniszczeń wywołanych podczas II wojny światowej, Warszawa nadal ma swój niepowtarzalny urok.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii