Szukaj

A A A

Niespodziewanie 8 grudnia w naszej szkole ogłoszono lekcje zdalne. Nauka – tak jak w zeszłym roku odbywa się na platformie Teams. Dopiero 10 stycznia powrócimy do szkoły, lecz na krótko, ponieważ już 17 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe!

6 grudnia wzięliśmy udział w organizowanym w naszej szkole mikołajkowym kiermaszu charytatywnym na rzecz Patryka Niekłania. Na naszym stoisku dostępne były przygotowane przez nas domowe wypieki, tosty oraz gorące napoje, lecz to nie wszystko! - absolwent naszej szkoły Tomasz Sobieraj przekazał na sprzedaż własnoręcznie wykonane ozdoby i słodkości. Jako klasa zebraliśmy około 270zł! Cieszymy się, że możemy pomagać!

 

 

 

10 października w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole pojawił się gość specjalny – prof. Paweł Kaptur z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Podczas wykładu „Słowa, słowa, słowa czyli język Szekspira” poznaliśmy historię języka angielskiego, którego uczymy się już od tak wielu lat. Podczas wykładu Profesor przedstawił nam jak duży wpływ twórczość Williama Szekspira miała na całokształt języka! Many thanks!

 

5 października odbyła się klasowa wycieczka do Kielc, gdzie zwiedzaliśmy Centrum Geoedukacji oraz rezerwaty przyrody: Wietrznia, Kadzielnia i Ślichowice. Podczas pobytu na Kadzielni mieliśmy okazję zwiedzić tamtejsze jaskinie, . W Geocentrum poznaliśmy historię nie tak odległych nam Gór Świętokrzyskich. Zwieńczeniem wycieczki były zakupy w galerii Echo :) Dziękujemy organizatorom i z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki :)

 

 

 

1 października, wraz Panią Edytą Żurowską wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej gdzie Pan Daniel Odija przedstawił biografię Stanisława Lema. Z wykładu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o jego życiu oraz to, że znaczna część używanych przez nas urządzeń – Lem przewidział lata temu w swojej literaturze.

 

 

Z okazji święta chłopaka, dziewczyny przygotowały konkurencję, w której chłopcy musieli odgadnąć nazwy przedmiotów oraz urządzeń na co dzień używanych przez kobiety oraz podać ich zbliżoną cenę. Muszę przyznać, że nie było łatwo, lecz dzięki współpracy w zespołach, na które byliśmy podzieleni – daliśmy radę. Dziękujemy wszystkim dziewczynom i już myślimy na rewanżem :)

 

 

15 września razem z klasą 3b1 wybraliśmy się na rajd, którego celem była Kropka. Dzięki Pani przewodnik mogliśmy poznać losy partyzantów przebywających niegdyś w naszych świętokrzyskich lasach. Nie obeszło się oczywiście bez wspólnego ogniska! Dziękujemy za cudownie spędzony czas!