Images-loading
Blogowisko

Blogowisko (20)

W tym dziale:

2015-18B

2015-18B (20)

Blog klasowy klasy biologiczno-chemicznej rocznik 2015-2018

 

Zobacz artykuły...
niedziela, 05 czerwiec 2016 16:16

Religia na gardenie...

Napisał

Nie oszukujmy się-religia to przedmiot w szkole na którym najczęściej zajmuje się wszystkim tylko nie ... religią. Nasz ksiądz postanowił więc, że zabierze naszą klasę na dwór i tam poprowadzi zajęcia. Wybór miejsca padł oczywiście na  ,,garden,, czyli miejsce przed szkołą gdzie najczęściej chodzi się ,,dotlenić,, przed lekcjami ;) Po dzwonku zabraliśmy plecaki i wyszliśmy na zewnątrz. Temperatura była około 17 stopni, a niebo bezchmurne. Siedliśmy na ławeczkach a ksiądz sprawdził listę. A potem.... potem było to co zwykle na religii - rozmowy, jedzenie i picie i inne... Ogólnie rzecz biorąc to tak naprawdę ksiądz chyba nawet nie miał ochoty prowadzić lekcji, gdyż sam pochłonął się w dyskusję na temat jego rozgrywek w Fifę oraz tego jak to często chodzi na siłownię. Uważam że takie lekcje religii powinny się odbywać częściej ;D

czwartek, 02 czerwiec 2016 22:09

Wycieczka klasowa - kreatywne głowy w 1B

Napisał

         Wydawać by się mogło, że wycieczka klasowa to pragnienie i cel każdego ucznia. Tak zwane "byle do wycieczki" dopada nas wszystkich ,średnio, około kwietnia/maja. Myślimy wtedy:  gdzie pojechać, na jak długo, z kim siedzieć w autokarze itp. Przez ostatnie miesiące nauki w roku szkolnym to wydarzenie jest motorem napędowym do działania. Niestety, u nas jednak było inaczej...

        Pomysły na wycieczkę klasową pojawiały się już po Świętach Bożego Narodzenia: Kraków! Warszawa! Teatr! Oświęcim! Nikt się wtedy jeszcze nie przejmował wyborem, bo mieliśmy jeszcze dużo czasu. To mylne przeświadczenie wyprowadziło nas w pole. Gdy trzeba było podjąć decyzję, rozpoczęła się wojna charakterów: co głowa, to inny pomysł. MORZE (serio?!)! MAZURY! Pieniny! Stadion Narodowy! Energylandia! Góry Świętokrzyskie! Moim skromnym zdaniem ostatni pomysł był najlepszy: tanio, blisko, przytulnie, mało do zwiedzania = dużo czasu w miejscu zakwaterowania = lepsza integracja poprzez wspólne biesiadowanie.

         Niestety, pierwotnie przyjęty plan został odrzucony, (o dziwo!) przez MNIEJSZOŚĆ, cóż mówi się trudno: szukamy alternatywy. Jednak okazało się, że żadna inna opcja nie jest wystarczająco godna naszej uwagi i mimo ogólnego niezadowolenia zasianego w nasze szeregi powróciliśmy do planu A: Góry Świętokrzyskie. Już wszystko było w jak najlepszym porządku, gdy... dotarła do nas informacja, że miejsce jakiego szukamy (barak trzydziestoosobowy) nie jest opłacalne, a brak czasu zmusił nas do odmówienia sobie przyjemności dwudniowej wycieczki. Desperacko szukając koła ratunkowego, zdecydowaliśmy się na paintball. Pewnie ku Waszemu zaskoczeniu, ta opcja także pozostała w swerze marzeń, tym razem z naszej winy: dla niektórych osób koledzy z klasy są niewiele warci i jakakolwiek forma wysiłku skierowana w ich stronę jest bezcelowa. Godząc się ze stanem rzeczy, pozostawiliśmy wycieczkę klasową w kreatywnych głowach 1B...

 

środa, 01 czerwiec 2016 16:12

Festiwal Nauki - Piecowisko

Napisał

        Festiwal Nauki był idealną okazją na zaprezentowanie kreatywności i postępu naukowego uczniów naszej klasy. Do udziału w tym wydarzeniu zgłosiła się prawie połowa uczniów naszej 1B. Zostaliśmy podzieleni na kilka zespołów - jedni wzięli udział w międzyszkolnym konkursie doświadczeń, a zadaniem drugich było zaprezentowanie naszej szkoły w jak najlepszym świetle przed gimnazjalistami, którzy potencjalnie mogliby dołączyć w nasze szeregi. Jednym z nas wyszło trochę lepiej, innym troszkę gorzej, ale jedno było pewne - atmosfery, którą stworzyliśmy nie dało się zastąpić!

        W kwietniu  pod opieką pana profesora  Janusza Bębasa oraz Macieja Ziewca  całą klasą pojechaliśmy na warsztaty z biologii i chemii do  Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Wszyscy punktualnie stawili się na zbiórkę, wyjazd planowały był o godzinie 8:45. Po długim wyczekiwaniu na przyjazd autokaru zasiedliśmy wygodnie w fotelach. W trakcie drogi nie można było narzekać na nudę... wręcz przeciwnie! Wszyscy wspaniale rozpoczęliśmy wycieczkę zaczynając od wspólnego śpiewania a po chwili dołączyli się do nas także nasi opiekunowie. Droga minęła szybko i fajnie, po dotarciu na miejsce mieliśmy czas, aby obejrzeć wystawę i poprzez zabawę nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. Następnie podzieliśmy się na dwie grupy piętnastoosobowe. O godzinie 12:00 rozpoczęły się warsztaty z chemii- Miareczkowanie. Na wejściu wszyscy dostaliśmy białe fartuchy dla bezpieczeństwa. Panie, które prowadziły warsztaty najpierw opowiedziały nam wstępnie co będziemy robić i w jaki sposób pokazując nam prezentacje. Każdy podekscytowany nie mógł się doczekać, lecz gdy przyszło wykonać pierwsze zadanie emocje opadły i w skupieniu zaczęliśmy prace. Temat warsztatów dotyczył bardziej klas drugich, ale my mimo wszystko, że rok młodsi idealnie sobie poradziliśmy. Następnie odbyły się warsztaty z biologii.  Na wstępnie dostaliśmy fartuchy lekarskie z których każdy był zachwycony. Poszło nam  równie sprawnie co na chemii. Aczkolwiek po informacji, że mamy do czynienia z prawdziwymi bakteriami naskórka niektórych z nas obleciał strach. Mimo wszystko dzięki pomocy panią prowadzącym warsztaty wszystko się udało. Pozwolono nam zabrać preparaty do oglądania pod mikroskopem, które jak się potem okazało na lekcji biologii były jednak w pewnym stopniu zakaźne i niekoniecznie panie powinny nam to dawać. Koło 14:30 wracaliśmy już do domu. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i mamy z niej wspaniałe wspomnienia.

poniedziałek, 30 maj 2016 11:51

Zbijanie karmników

Napisał

      Dnia 21 marca pani profesor Ewa G. zaprosiła do naszej szkoły inżyniera, który instruował nas w jaki sposób prawidłowo składać karmniki. Przy jego pomocy udało nam się zbić około dwudziestu karmników. Wszyscy się w to bardzo zaangażowali. Po skończonej pracy poszliśmy do szkolnego ogródka i przy pomocy pana woźnego przymocowaliśmy je do drzew. Kilka dni potem mogliśmy obserwować jak ptaki z nich korzystają.

poniedziałek, 30 maj 2016 11:32

Ukryte talenty naszego matematyka

Napisał

      Nasz kochany profesor od matematyki poza umiejętnościami matematycznymi posiada również inne ukryte talenty. Na lekcjach płynnie posługuje się językiem rosyjskim, tak samo jak niemieckim. Często wypowiada wiele mądrych sentencji, które mają za zadanie przygotować nas do dorosłego życia. Jedno z jego ulubionych powiedzeń to: "Bądź roztropna jako owa panna z przypowieści'. Pan profesor uczy nas także jak pisać maturę, aby sprawdzający "średnio" wykształcony szympans się do niczego nie przyczepił. Stara się ze wszystkich sił, aby matematyka nie sprawiała nam żadnych trudności.

niedziela, 29 maj 2016 22:26

Wigilijny czas w biologicznej...

Napisał

Wigilie klasowe przykleiły się do tradycji szkolnych na stałe. Razem z całą klasą podjęliśmy decyzję o zorganizowanie, takiego właśnie spotkania ,,opłatkowego,,. Około dwóch tygodni przed planowaną wigilią rozdzieliliśmy potrawy i zadania dla każdego z klasy. W dniu wigilii mieliśmy przyjść na godzinę 8:30 jednak muszę z przykrością powiedzieć o tym że spóźnił mi się autobus- dotarłem na 9:00... ( zresztą co ze mnie taki Samson - nie będę pisał o sobie :) Podzieliliśmy się opłatkiem z każdym z nauczycieli mających tego dnia z nami lekcje. potem w atmosferze świąt, zabawy (i delikatnej spiny XD) zjedliśmy wszystko co przynieśli do szkoły nasi rówieśnicy. Dzień wigilii klasowej był ostatnim dniem przed feriami toteż opuściliśmy budynek LO1 z entuzjastycznymi myślami na święta Bożego Narodzenia i oczywiście upragnionego sylwestra ;D

niedziela, 29 maj 2016 22:04

Koncert Charytatywny w LO 2

Napisał

Do szkoły chodzimy aby się uczyć i nikt nie może mi zaprzeczyć, są jednak takie dni kiedy odkładamy czas na naukę i poświęcamy go komuś, kto go bardziej potrzebuje, tak było i tym razem... Dyrekcja naszej szkoły postanowiła zabrać swoich wychowanków na koncert Charytatywny zbierający pieniądze dla chorego dziecka. Poszła cała szkoła... Każdy zapłacił składkę na chłopca w wysokości nie przekraczającej 5 zł, koncert odbył się w miłej atmosferze kolegów z liceum nr 2. Koncert prowadzony był wspólnie przez samorządy uczniowskie obu szkół. Choć z przykrością stwierdzam, że przyjściem na wydarzenie kierowały głównie przemyślenia o braku zajęć, to myślę, że każdy bez wyjątku w głębi serca choć trochę poczuł się zobowiązany aby przyjść na koncert w celach charytatywnych... Sądzę również, że takich koncertów powinno być zdecydowanie więcej w przyszłości.

niedziela, 29 maj 2016 21:56

Dzień kobiet

Napisał

We wtorek 8 marca razem ze wszystkimi klasami pierwszymi wybraliśmy się do kina na film dotyczący anoreksji. Niezbyt odpowiedni film jak na nasze cudowne święto, ale to nic! To wszystko było zaplanowane. Nasi kochani chłopcy zrobili nam przemiłą niespodziankę obdarowując nas pięknymi tulipanami tuż po wyjściu z seansu. Następnie przepięknie zaśpiewany „sto lat” sprawił, że ten dzień stał się wyjątkowy. Każda z dziewczyn była ogromnie zaskoczona, nie spodziewałyśmy się tak wspaniałej postawy chłopaków. Jeszcze raz Wam dziękujemy! I mamy nadzieje, że za rok również będziecie o nas pamiętać :)
 

niedziela, 29 maj 2016 21:43

Zawody halowe w piłkę nożną

Napisał

      Kiedy usłyszałem, o zawodach halowych w piłkę nożną od razu poinformowałem o tym kolegów. Nie mieli nic przeciwko, żeby utworzyć skład. Połączyliśmy się z chłopakami z klasy 1a. Było nas zapisanych dziesięciu, ale gdy nadszedł czas zawodów okazało się, że jest nas pięciu. Musieliśmy od razu reagować i szukać kogoś kto z nami zagra. Dla naszego składu były przewidziane cztery mecze i zwyciężyliśmy we dwóch. Niestety przeciwnicy okazali się być lepsi i musieliśmy się pocieszyć przedostatnim miejscem.

Strona 1 z 2