
Zajęcia laboratoryjne kl. 2b na Politechnice Warszawskiej
Chemicy z klasy 2B poznali dzisiaj „Trzy oblicza reakcji chemicznych” podczas zajęć laboratoryjnych „LabZone: spektrum chemii”, na Politechnice Warszawskiej. Uczniowie pracowali w trzech grupach badając kinetykę inwersji sacharozy (Cukier w akcji, czyli jak cukier zmienia bieg światła) i kinetykę reakcji jodków (Niebieski błysk) oraz wyznaczając stałe dysocjacji glicyny i paranitrofenolu.








