Szukaj

A A A

W ubiegłym tygodniu 17 grudnia odbyła się inauguracyjna sesja X Kadencji MRM. Miło nam poinformować, że na dwudziestu czterech członków rady przypada dziesięciu uczniów Jedynki.

Co więcej, w wyniku wyborów nasi uczniowie objęli wszystkie stanowiska w zarządzie MRM. Przewodniczącym został Igor Kaczorowski, jego zastępcami zostali Tomasz Lech, Karol Prostak oraz Izabela Gąsior. Sekretarzem został Mikołaj Michalczak. Pozostali członkowie Rady z I LO to Krzysztof Domański, Bartosz Borys Bajdo, Julia Wysocka, Adrianna Kulesza i Dominik Adach.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz młodzieży i naszego miasta. Brawo Wy!!

Młodzi mieszkańcy Starachowic, którzy chcą aktywnie włączyć się w tworzenie polityki młodzieżowej w mieście, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 13 listopada 2020 roku.

Karol Prostak kl. 2d - 212 głosów

Natalia Maciąg kl. 3c - 88 głosów
Julia Barszcz kl. 2b1 - 51 głosów
Maria Szymańska kl.2b1 - 45 głosów
Głosowało 411 osób, 15 głosów nieważnych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy - Karolowi Prostakowi, który już po raz drugi został przewodniczącym naszego samorządu! :) 👏👍💪
Dziękujemy pozostałym osobom za udział w wyborach i oczywiście zapraszamy wszystkich do współpracy! Liczymy na Wasze pomysły i zaangażowanie! 🤝☺️


Barszcz Julia - 2b1
Maciąg Natalia - 3c
Prostak Karol - 2d
Szymańska Maria - 2b1


Wybory odbędą się 1 października 2020 r. (czwartek) na zajęciach lekcyjnych.
Zachęcamy do udziału! :)

Dzisiaj w UM odbyło się spotkanie świąteczne zorganizowane przez MRM. Na spotkaniu podsumowano ostatni rok pracy rady oraz omawiano działalność samorządów uczniowskich w szkołach. W spotkaniu uczestniczyli członkowie SU naszej szkoły: Karol Prostak, Julia Ostatek, Julia Barszcz i Natalia Maciąg. Opiekun: Katarzyna Serafin.

Karol Prostak kl. 1d – 178 głosów

Julia Ostatek kl. 2a – 122 głosów

Julia Barszcz kl. 1b1 – 94 głosów

Julia Stępień kl. 2d – 69 głosów

Natalia Maciąg kl. 2c – 68 głosów

*10 głosów nieważnych

Gratulujemy zwycięzcy!!

Wszystkich kandydatów zapraszamy na spotkanie organizacyjne 21 października (poniedziałek) do Sali nr 28 na długiej przerwie o godz. 11.05.

Na spotkaniu przydzielimy funkcje i zaplanujemy działania na ten rok szkolny.

UWAGA!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 16. października 2019 r. (środa).

LISTA KANDYDATÓW:

1.Julia Barszcz kl. 1b1
2.Karol Prostak kl. 1d
3.Julia Ostatek kl. 2a
4.Natalia Maciąg kl. 2c
5.Julia Stępień kl. 2d

Zwycięzca konkursu na film o samorządzie uczniowskim w 2016r.:

16 października 2018 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w I LO odbył się konkurs wiedzy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie, w I etapie starły się drużyny klas pierwszych, drugich i trzecich. Drużyna klas trzecich zwyciężyła i w drugim etapie zmierzyła się z drużyną nauczycieli. Cały konkurs wygrała drużyna klas trzecich, otrzymując tym samym nieprzygotowania z kilku przedmiotów. Na nauczycieli czekały słodkie upominki.

GRATULUJEMY!

Tego samego dnia podczas turnieju, z inicjatywy klasy 2d i wychowawcy- pani Anny Kozłowskiej, zbieraliśmy pieniądze dla chorej dziewczynki - Mai. Serca naszych uczniów i nauczycieli okazały się bardzo hojne i udało nam się zebrać kwotę 1865zł.


9 listopada (piątek) we wszystkich szkołach w Starachowicach odbędą się wybory do MRM w Starachowicach. W I LO kandydatów należy zgłaszać do opiekuna SU - Pani Katarzyny Serafin do 30 października (wtorek). Kandydatów na członków Rady mogą zgłaszać zespoły klasowe (po uzyskaniu zgody kandydata) oraz sam kandydat za uprzednim zebraniem min. 30 podpisów z poparciem. Wszelkich informacji udziela Pani Katarzyna Serafin (sala 28).

Zapraszamy osoby chętne do pracy w MRM.

Podkategorie