Ósmoklasisto, zapraszamy do naszej szkoły, do klasy humanistyczno - lingwistycznej!
Raczej nie musimy nikogo przekonywać, że język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym na świecie, którego znajomość pozwala na komunikowanie się z większością ludzi na kuli ziemskiej. Jego potencjał jest ogromny, dlatego w naszej szkole stawiamy na profesjonalne i praktyczne przygotowanie uczniów do mówienia po angielsku.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst „LICEUM OGÓ“LNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH KLASA HUMANISTYCZNO LINGWISTYCZNA Zapraszamy do JEDYNKI! ENGLISH SATAWIAMY NA NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO Uczniowie tej klasy uczą się języka angielskiego w następującym wymiarze godzin: 1klasa godziny, 2 klasa godziny, 3 klasa godzin, klasa godzin”

Już od lat nasze liceum współpracuje z uczelniami w całej Polsce. Kilka lat temu nasza szkoła odpisała umowę partnerską z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Już dzisiaj możemy podzielić się z Wami kolejną dobrą wiadomością. Od przyszłego roku JEDYNKA rozpoczyna współpracę z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego Radomiu. Uczelnia obejmie patronatem klasę humanistyczno - lingwistyczną. Uczniowie tej klasy będą mogli uczestniczy w zajęciach z podstaw prawa prowadzonych na uczelni lub w murach naszej szkoły przez wykwalifikowanych pracowników naukowych uniwersytetu.
Ósmoklasisto, jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji o wyborze szkoły, zapraszamy do JEDYNKI, do klasy humanistyczno - lingwistycznej!

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i tekst „KLASA HUMANISYCZNO LINGWISTYCZNA BĘDZIE KLASĄ REALIZUJĄCĄ POSTAWY EDUKACJI PRAWNICZEJ. PARTONAT NAD KLASĄ ROZTOCZYŁ WYDZIAŁ PRAWA ADMINISTRACJI UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNO HUMANISTYCZNEGO W RADMIU. ZAJĘCIA z PODSTAW PRAWA BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ w NASZEJ SZKOLE W MURACH UCZELNI. POPROWADZĄJE PRACOWNICY NAUKOWI UNIWERSYTETU. HUMAN LINGWIN: coś WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁA NAUKA... ILO zaprasza do klasy humanistyczno -lingwistycznej!”
Co dalej ósmoklasisto?
🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔
Zrób wszystko, by dokonać trafnego wyboru!

Może być zdjęciem przedstawiającym stoi i tekst „NASZA ZAUFAJ NAM! SZKOŁA TWOJA PRZYSZŁOŚĆ DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI JEDYNKI!”

Ósmoklasisto, czy wybrałeś już profil klasy?

Zobacz, jaką ofertę przygotowała dla Ciebie JEDYNKA!

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i tekst „MAT-FIZ TWOJA DROGA DO MARZEń”

Może być zdjęciem przedstawiającym 19 osób, ludzie stoją i tekst „Jeżeli lubisz geografię, zapraszamy do nas! nami odkryjesz nieznany świat! හ UES”

Może być zdjęciem przedstawiającym 19 osób, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst „HUMAN LINGWIN: coś WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁA NAUKA...”

I Liceum Ogólnokształcące oferuje naukę następujących języków:

- język angielski
- język francuski
- język niemiecki
- język rosyjski

Każdy uczeń, niezależnie od profilu klasy, uczy się języka angielskiego.
Nauczanie drugiego języka odbywa się w grupach międzywydziałowych.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o programy nauczania uwzględniające nową podstawę programową, co zapewnia wysoki poziom lekcji i skuteczne przygotowanie do egzaminu maturalnego.
Jednocześnie zależy nam na wszechstronnym rozwoju językowym uczniów, bo jak wiadomo, nowoczesny, dobrze wykształcony Polak, obywatel Europy i świata, posługuje się biegle przynajmniej dwoma językami obcymi – sam angielski w obecnych czasach to za mało!

W roku szkolnym 2021/2022 absolwentom szkół podstawowych oferujemy naukę w następujących klasach:

• matematyczno-fizycznej
    - z rozszerzonym programem nauczania matematyki i fizyki;
  • matematyczno-geograficznej
    - z rozszerzonym programem nauczania matematyki, geografii oraz fizyki lub informatyki (wyboru między fizyką i informatyką dokonuje uczeń);
  • humanistyczno-lingwistycznej
    - z rozszerzonym programem nauczania j. polskiego, historii lub wiedzy o społeczeństwie i j. angielskiego (wyboru pomiędzy historią i wiedzą o społeczeństwie dokonuje uczeń);
  • biologiczno-chemicznej
    - z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii.