
Wycieczka do Kopenhagi – niezapomnianych wrażeń ciąg dalszy!
Dzień drugi – zwiedzanie szwedzkich miast – Lund oraz Malmö, a następnie przejazd mostem Oresund do Kopenhagi. Zapraszamy do galerii!

Dzień drugi – zwiedzanie szwedzkich miast – Lund oraz Malmö, a następnie przejazd mostem Oresund do Kopenhagi. Zapraszamy do galerii!

W środę 17 czerwca uczestnicy polsko-niemieckiej wymiany wybrali się na wycieczkę do Friedrichshafen. Miasto to słynie ze sterowców Zeppelin. Następną atrakcją był rejs po Jeziorze Bodeńskim u podnóża Alp, gdzie zbiegają się granice trzech państw: Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Celem wyprawy było urokliwe miasteczko Lindau z pięknymi widokami oraz słoneczną

Kolejna ekscytująca wyprawa naszych uczniów. Tym razem celem jest Kopenhaga. Dzień pierwszy – Gdańsk i wizyta w Europejskim Centrum Solidarności oraz największe atrakcje miasta, czyli Kościół Mariacki, Fontanna Neptuna, ratusz i Dwór Artusa. Następnie przejazd do Gdyni i rejs promem do Szwecji.

W dniach 6 – 7 czerwca 2026r. w Warszawie odbył się etap centralny XLI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym uczestniczyło troje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, podopiecznych Grażyny Senderowskiej: Magdalena Kalisz (kl.III b), Aleksandra Wrona (kl.IVb) i Piotr Wyskiel (kl.III b). Ogromna wiedza i umiejętności umożliwiły Magdalenie Kalisz i

Zapraszamy do udziału! Szczegóły na plakacie poniżej! Emocje gwarantowane!!

W poniedziałek uczestniczyliśmy w zajęciach lekcyjnych w Kepler-Gymnasium w Ulm. Po południu wybraliśmy się na wycieczkę do Blaubeuren, malowniczego miasteczka słynącego z niezwykłego źródła Blautopf o intensywnie niebieskiej barwie. Środę spędziliśmy w Monachium, gdzie podziwialiśmy zabytkową architekturę Starego Miasta oraz słynny Marienplatz. Ważnym punktem programu była również wizyta w Deutsches

W dniu 12.06.2026r. na terenie Parku Miejskiego odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu Starachowickiego w Marszu na Orientację. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach. Uczestnicy musieli pokonać pieszo wyznaczoną trasę i odnaleźć w odpowiednim czasie punkty kontrolne oznaczone na mapie. W kategorii szkół ponadpodstawowych I LO okazało się

Familientag – niedziela spędzona z niemieckimi rodzinami – wspólny czas, wycieczki, pikniki i oglądanie Mistrzostw Świata FIFA2026, mecz Deutschland-Curaçao.

Wraz z upływem kolejnych miesięcy 1936 roku członkowie zarządu starachowickiego oddziału Polskiego Związku Zawodowego Pracowników Przemysłowych i Handlowych Rzeczypospolitej Polskiej coraz bardziej utwierdzali się w przekonaniu, że komitet, któremu powierzono zadanie zorganizowania pierwszej w mieście szkoły średniej typu ogólnokształcącego stanie na wysokości zadania. Cieszył wynik postępowania konkursowego, który pozwolił wyłonić

Uczniowie I LO właśnie rozpoczęli swoją przygodę w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem wspólnego poznawania miasta. Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie imponującej katedry Ulmer Münster – symbolu miasta i miejsca, które zachwyca swoją architekturą oraz jedną z najwyższych wież kościelnych na świecie. Czekamy na kolejne dni