Zajęcia laboratoryjne kl. 2b na Politechnice Warszawskiej
Chemicy z klasy 2B poznali dzisiaj „Trzy oblicza reakcji chemicznych” podczas zajęć laboratoryjnych „LabZone: spektrum chemii”, na Politechnice Warszawskiej. Uczniowie pracowali w trzech grupach badając kinetykę inwersji sacharozy (Cukier w akcji, czyli jak cukier zmienia bieg światła) i kinetykę reakcji jodków (Niebieski błysk) oraz wyznaczając stałe dysocjacji glicyny i paranitrofenolu. Podczas zajęć poznali tajniki bezpiecznej pracy w laboratorium, „oswoili” szkło i sprzęt laboratoryjny i nabyli praktycznych umiejętności wykonywania doświadczeń chemicznych. Sporządzili również swój pierwszy protokół pod czujnym okiem p. prof. Haliny Szatyłowicz.
Po męczących zajęciach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Czas wolny spędzili w „Złotych tarasach”, a wycieczkę zakończyli podziwianiem panoramy stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. To był „gorący” i pouczający dzień.